Kde domov tour: Budou to hodně veselá odpoledne, říká Josef Kubáník

Herci Slováckého divadla vyrazili na konci listopadu na neobvyklé turné KDE DOMOV TOUR. Nechali se inspirovat heslem kampaně k předplatnému na příští rok "Kde domov tvůj? Slovácké divadlo" a po několik dnů je bude možné spatřit v obchodních centrech a uherskohradišťské kavárně Jiné Café.

Jožko, jak vznikl nápad uspořádat turné Kde domov tour?

Říkali jsme si v divadle, že by mohlo být v tom předvánočním shonu, který právě teď prožíváme, milé, kdyby vedle všech těch nazdobených stromečků a kýčů na lidi v obchodních centrech, kudy často pobíhají jako smyslů zbavení, vybafli i naši herci s dobrou náladou a trochu je pobavili. Sedli jsme, dali hlavy dohromady a výsledek je akce Kde domov tour.

Co říkali herci, když se dozvěděli, že budou "bydlet" v obchodních centrech a obsluhovat v kavárně?

Záměrně jsme oslovili ty nejmladší, kteří ještě mají spoustu energie a chuti a všichni byli nadšení. Hned začali vymýšlet, co všechno mohou dělat, a to je pak radost. Okamžitě také vtrhli do naší garderoby, aby jim to i patřičně slušelo a už podle modelů, které si vybrali, je jasné, že to budou hodně veselá odpoledne (smích).

Na závěr, prosím, prozraď, na co přesně se návštěvníci mohou těšit?

Šestice našich nejmladších herců se pokaždé na pár hodin zabydlí ve vybraném obchodním centru, postaví si v něm pokojíček a tam budou zpívat, tancovat, blbnout, hrát si, povídat si s kolemjdoucími a užívat si. A pak v dalších dnech vyrazí i do uherskohradišťské kavárny Jiné Café, kde budou pro změnu obsluhovat návštěvníky a také jim nabízet možnost, aby se stali členy té naší velké rodiny předplatitelů, která je největší v republice, a jsme na ni patřičně pyšní.

Blanka Šmejdovcová

 

KDE DOMOV TOUR

Sobota 9. 12. Centro Zlín 11.00 - 15.00

Pátek 15. 12. Tesco UB 14.00 - 17.00

Sobota 16. 12. Tesco UB 11.00 - 15.00

Jiné Café

Neděle 10. 12. - 13.00 - 18.00

Čtvrtek 21. 12. - 13.00 - 18.00