Josef Kubáník prozradil, jak to chodí v Modrém kódu

Herec a tiskový mluvčí Josef Kubáník je nejen dlouholetý člen souboru Slováckého divadla, ale také jeden z protagonistů úspěšného seriálu televize Prima Modrý kód. Hraje v něm gynekologa Štěpánka a na televizní obrazovce se objevuje už více než dva roky. Pro uherskohradišťský DOBRÝ DEN S KURÝREM v deseti pokračováních prozradil, jak to chodí na natáčení, a čtenáři tak měli jedinečnou možnost náhlednout do zákulisí momentálně nejsledovanějšího seriálu TV Prima, který každé pondělí a středu sleduje okolo osmi set tisíc diváků. "Občas se mi stane, že se diváci ptají, jak která zápletka dopadne, ale já jim v tom nikdy nepomůžu," usmívá se Josef Kubáník.

 
"Přiznám se totiž, že celé scénáře nečtu, takže dějové linky nesleduju. Vždycky si jen do mobilu stáhnu své scény a když mám chvilku, tak ji je čtu a učím se," prozrazuje Jožka známý z uherskohradišťských divadelních prken například z komedií Úča musí pryč! nebo 1+2=6. Zároveň ale dodává, že i kdyby věděl, kam se budou osudy postav ubírat, nesmí to kvůli smlouvě prozradit. "Smlouvy jsou nastaveny velmi přísně s vysokými sankcemi, což je při tak náročném projektu pochopitelné. Takže jsem jako hrob."

Sleduje vůbec jednotlivé epizody v televizi? "Většinou mám představení v divadle, takže Modrý kód pravidelně nesleduji, navíc jak mám natočeno několik dílů dopředu, tak už ztrácím přehled v tom, kdy se který vysílá, ale někdy se stane, že si televizi zapnu a podívám se. Ne snad proto, že bych sám sebe tak obdivoval, ale spíš ze studijních důvodů. Myslím, že je nutné, aby herec na sobě pořád pracoval," říká.

S tím je spojena i popularita. Jak pozoruje fakt, že jej na obrazovkách vídá skoro milión lidí? "S popularitou bych to nepřeháněl. Ano, tu a tam mi přijde žádost o podpis, pomalu mi roste počet sledujících na instagramu, stalo se mi, že se ke mně v jednom pražském nákupním centru hnala děvčata, jestli by se se mnou mohla vyfotit, a na hlavním nádraží po mně chtěla podpis paní pokladní, ale je to pořád lepší, než kdyby chtěla gynekologické vyšetření. Všechno beru střízlivě a s nadhledem. Rozhodně nemám pocit nějaké výjimečnosti," uzavírá Josef Kubáník.

Více ze zákulisí natáčení seriálu Modrý kód si můžete přečíst zde