Jitka Honsová: Slíbili jsme, že ples obnovíme a slib plníme

Už zítra, v sobotu 17. února, se po roční pauze uskuteční oblíbený ples Slováckého divadlla. Akce proběhne v uherskohradišťském Klubu kultury. "Slíbili jsme, že pauza bude dočasná a tradici plesu obnovíme a slib plníme. Vždyť na náš ples se sjíždějí návštěvníci z celého kraje," říká manažerka divadla Jitka Honsová.

Jitko, po roční pauze se opět vrací oblíbený divadelní ples, což je pro příznivce Slováckého divadla skvělá zpráva…

Slíbili jsme, že pauza bude dočasná a tradici plesu obnovíme a slib plníme. Vždyť na náš ples se sjíždějí návštěvníci z celého kraje. Někteří si chtějí zatančit za doprovodu velkého symfonického orchestru, jiní touží osobně poznat naše herce. To všechno i letošní ples nabídne návštěvníkům měrou vrchovatou.

V čem je podle tebe divadelní ples originální?

Originalita jedné z nejprestižnějších akcí plesové sezóny spočívá mimo jiné v tom, že během programu tančí, stepuje a zpívá téměř celý herecký soubor a hercům, herečkám, dalším uměleckým osobnostem a inscenacím jsou předány divácké ceny popularity Slovácký Oskar, ceny odborné poroty Největší z pierotů a Cena komediantů. To vše a mnoho jiného v pohodové a vtipné atmosféře.

Prozradíš, na co dalšího se mohou letos návštěvníci těšit?

K tanci bude hrát famózní Prestige Symphony Orchestra, který vystřídá kapela Benny-Q. V horním foyer proběhne košt výběrových vín, ke kterému zahraje cimbalová muzika Cifra. Návštěvníci se mohou těšit také na bohatý raut a soutěž o hodnotné ceny. Chybět nebude snad i nějaké to překvapení, takže tímto všechny dosud nerozhodnuté srdečně zveme!

Blanka Šmejdovcová