Kam pojede na dovolenou … Zdeněk Trčálek?

Trávili ve Slováckém divadle každý den. Dopoledne zkoušeli, večer hráli. Neznali tak víkendy, ani svátky. To byla náplň uplynulých deseti měsíců uherskohradišťských divadelníků. Dobu prázdnin si tak vychutnají naplno, aby nasbírali další sílu a od konce srpna mohli zase bavit věrné diváky. Kam herci vyrazí? Zeptali jsme se i Zdeňka Trčálka.

Pro idola mnoha dívek a dam byl loňský rok olepený smůlou. Zranil se totiž tak nešťastně, že téměř deset měsíců jen přihlížel, jak to jeho kolegům v divadle jde. Všechno zlé ale bylo zažehnáno a Zdeněk se v květnu představil v jedné z hlavních rolí v komedii Hráči, na samém konci sezóny opět zazářil jako John Brown v komedii 1+2=6 (Jeden a dvě je šest) a v září jej čeká návrat komedie Penzion pro svobodné pány. „Síly čerpám s celou rodinkou na dovolené ve Vysokých Tatrách,“ svěřil se herec, jehož manželka Marcela je uměleckou tajemnicí slovácké scény. „Těšili jsme se, nejvíc asi dcera Karolínka, ta všem říkala, že pojedeme do teplých hor,“ směje se herec s tím, že je to vlastně logické. V zimě se na horách lyžuje a když v létě sníh není, tak hory musí být zákonitě teplé. Po prázdninách čeká Zdeňka práce na nové hře Denní dům, noční dům režiséra Radovana Lipuse.

Foto Jana Karáska ze Zdeňkových rolí ve jmenovaných inscenacích: Krugel (Hráči), John Brown (1+2=6...) a Pan Halibut (Penzion pro svobodné pány)