Kamil Nevřiva: Narodil jsem se ve stejný den jako režisérka Smilková nebo Madonna

Ve včerejším článku jsme zmiňovali blížící se narozeniny Květy Fialové. Dnes jsme ale pozváni na oslavu jinou. Padesátiny osvětlovače Kamila Nevřivy. Přejeme mu všechno nejlepší! Osobně mu jistě každý za sebe sdělíme více. Dnes zde na webu odpovídá na tři otázky…

Kamile, už dlouho jsem měl přání zeptat se tě jak ses vlastně dostal k divadlu. Jak se dostane k divadlu herec, o tom se mluví často, ale osvětlovač?
K divadlu jsem se dostal náhodou. Po maturitě jsem nastoupil s několika spolužáky do jedné ze zdejších továren a jeden z nich přinesl noviny s inzerátem, kterým Slovácké divadlo hledalo osvětlovače. Jako jediný zájemce jsem uspěl. To bylo v roce 1984. V roce 1987 jsem musel na vojnu a pak přišly změny v osmdesátém devátém. Začal jsem podnikat, ale kontakty s divadlem jsem nepřerušil a nakonec jsem se v roce 1998 vrátil.

Jako osvětlovač jsi už do Slováckého divadla nastoupil nebo sis zkusil kolem jeviště víc profesí
Nastoupil jsem jako osvětlovač, ale po roce se uvolnilo místo zvukaře a to mě přitahovalo víc. Nakonec jsem před odchodem na vojnu dělal asi tři měsíce kulisáka. Teď mě napadá, že všichni, kteří jsme nyní v „elektroúseku“, jsme tou jevištní technikou prošli. (Pozn. red.: „jevištní technika“ je vznešenější výraz pro skupinu divadelních kulisáků…)

V úterý pořádáš oslavu. Znamená to, že máš narozeniny právě v ten den, nebo kdy jindy?
Zvolený den oslavy datumu mého narození neodpovídá. Narodil jsem se 16. srpna, což je mimochodem taky den, kdy se narodila paní režisérka Oxana Smilková (asi proto je na mě většinou hodná) a zpěvačka Madonna…

Děkuji za odpovědi a přeji (vlastně dodatečně) ti k tvým padesátinám pevné zdraví a hodně úspěchů a pohody v soukromém i pracovním životě.