Kamila Zetelová: „Šla bych více proti proudu“

Hlavní roli v připravované novince Slováckého divadla Vojnarka získala od režiséra Igora Stránského herečka Kamila Zetelová. Jaká podle ní Madlena Vojnarová je a jak se jí spolupracuje s Igorem Stránským?

Kamilo, co o tvé postavě Madleny můžeš prozradit?
Madlena je silná žena, ale trochu moc poslušná. Jak velí doba, ohlíží se na veřejné mínění, čímž si způsobí celou řadu problémů, vedoucích k osobní prohře a tragédii. Je upřímná, schopná, pracovitá, a když je třeba, tak i velmi tvrdá. Touží po lásce, po šťastném rodinném životě. Má ale smůlu na chlapy.

Máš s Madlenou něco společného?
Určitě jí nejvíc rozumím v tom, že je pro ni její dítě na prvním místě a že je ochotná pro ně obětovat všechno. Co se týká poslušnosti k rodičům a švagrovi, tam už jsem na tom hůř, já bych asi víc šla "proti proudu". Na druhou stranu zůstala na všechno sama, to pak člověk jinak přemýšlí.

Jak se ti spolupracuje s režisérem Stránským?
Jsem překvapená, jak má už během čtených zkoušek velmi přesnou představu o inscenaci jako celku. To jsem ještě nezažila, většinou vše vznikalo až při zkouškách. Jako režisér je na nás herce mimořádně připravený a já jsem zvědavá, jak se nám podaří skloubit jeho a moje vidění postavy Vojnarky.