Karanténa? Pro Annu Pospíchalovou požehnaný čas

Karanténní opatření související s pandemií koronaviru spoustě lidí zamotalo hlavu a zpřeházelo plány. Ne tak herečce Slováckého divadla, toho času na mateřské dovolené, Anně Pospíchalové.

„Karanténa byl pro mě naprosto požehnaný čas. Ze začátku jsem ji vnímala až euforicky. Můj muž Jirka má jako koncertní mistr a ředitel základní umělecké školy opravdu hodně práce a čas, který spolu běžně máme k dispozici, je hodně omezený. A najednou jsme spolu mohli všichni naplno být,“ pochvaluje si herečka.

A chválu pěje i na své děti. „Emilka a Matoušek jsou už oba hodně samostatní, a tak zvládali i domácí školu a vše okolo. V tomto směru to pro mě náročné nebylo, snad jen to, že Beníkovi budou teprve čtyři a tomu jsme museli vymýšlet zábavu. Ale máme zahradu, trampolínu, jezdili jsme do lesa, měli jsme to vlastně snadné,“ popisuje poslední měsíce svého života.

A čím se tedy v karanténě bavila? „Realizovala jsem se hlavně v kuchyni,“ směje se. „Začala jsem zase péct kváskový chleba a vyzkoušela další recepty, na které jsem v běžném režimu neměla čas. A když bylo krásně, vyrazili jsme na výlet,“ pochvaluje si Anna.