Kdo rád hraje golf? A kdo miluje kávu?

Přejeme si, aby to byl velkolepý závěr letošního úspěšného roku. Ano, řeč je o dvou novinkách – komedii Konkurz podle Grönholma, kterou představíme v české premiéře poslední říjnový den a o hře Denní dům, noční dům uvedené v polovině listopadu dokonce v premiéře světové. Jména režisérů obou her znáte, ale možná o nich nevíte všechno. Dnes vám je v krátkosti představíme.

David Vacke, režisér komedie Konkurz podle Grönholma: Pětatřicetiletý herec, režisér a moderátor je známý především jako Mirek Dušín v nesmrtelné komedii Rychlé šípy, na jevišti Slováckého divadla řádí ale také jako čert Belfegor z komedie Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert i jako kůň Demostén v Modrých květech. Má za sebou ale i režie na Malé scéně - za všechny jmenujme Agatománii, Klub sebevrahů či komedii Šťovík, pečené brambory. David Vacke je ženatý, jeho manželkou je herecká kolegyně Irena Vacková. Mají spolu dceru Veroniku. David je sportovcem tělem i duší, nyní vášnivě propadl golfu, každou volnou chvíli tak tráví na greenu s golfovou holí a dosahuje prý velmi slušných výsledků.

Radovan Lipus, režisér hry Denní dům, noční dům: Rodák z Třince, vystudoval na pražské DAMU režii. Je ženatý a má tři děti. Krátce působil v Činoherním klubu, v letech 1992 - 2008 byl v angažmá činohry Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, v letech 2008-2010 působil jako kmenový režisér ve Švandově divadle. Kromě toho hostoval např. v Národním divadle, Komorní scéně Aréna, Těšínském divadle, Národním divadle Brno, Divadle ABC, Divadle na Vinohradech, Divadle loutek Ostrava. Ve Slováckém divadle v jeho režii doposud vznikly inscenace Pýcha a předsudek a Křídlo. Je autorem a režisérem úspěšného televizního cyklu Šumná města, na kterém je autorsky podepsán spolu s architektem Davidem Vávrou. Režisér Lipus, jenž je i proslulým milovníkem kávy, o Slováckém divadle řekl: „Velmi mě těší a povznáší setkání s lidmi ve Slováckém divadle, které je navíc v nebývalé formě. Bydlí zde divadelní bůh.“ Nevlastní mobilní telefon a je bez něj šťastný.