Klarinety v pátek nebo až koncem října. A nejen to

Přibývá nám titulů, o něž je stále veliký zájem i po odehrání pro všechny předplatitele (jichž máme více než 8000). Stojíme tak před otázkou co s tím? Měli jsme v úmyslu stáhnout z repertoáru komedii 1+2=6 (Jeden a dvě je šest) v domnění, že ji nahradí komedie Nájemníci. Podobně uvažujeme i v případě muzikálu Donaha! Ale divácký zájem je stále tak veliký, že jsme nuceni naše plány znovu zvážit. Bylo by škoda našim divákům brát něco, co pro ně mnoho znamená. I my jsme za to rádi...

Máme v nabídce také Rychlé šípy, Květu Fialovou v hrách Oskar a růžová paní a Popel a pálenka a dále muzikály Cikáni jdou do nebe a Kdyby tisíc klarinetů, k nimž se v září přidá další hudební titul Dobře placená procházka. Zdá se, že i v úvodu zmíněná komedie Nájemníci neztratí diváky v obvyklém časovém horizontu (brzy po odehrání pro všechny předplatitele).
Rozhodli jsme se proto změnit způsob plánování těchto divácky výjimečně úspěšných inscenací. Dosud jsme se snažili každou z nich nabídnout alespoň jedenkrát v měsíci. S přibývajícími tituly to však již není možné. Nechceme-li o ně přijít, musí být něco jinak. (V médiích proběhla zpráva, že ony mimořádně úspěšné inscenace nazýváme „rodinným stříbrem“, s nímž se nevečeří každý den. Ano, takový svátek to asi bude, když divákům nabídneme možnost vidět po dvou, třech či čtyřech měsících hru, na niž čekají…)
Vedle tohoto záměru máme i další – aby již dlouho dopředu bylo známé, kdy ten který titul budeme hrát. Především zde na webových stránkách Slováckého divadla plánujeme stále uvádět informaci o další repríze té či oné inscenace patřící do „rodinného stříbra“ (včetně možnosti zakoupení vstupenky), a to bez ohledu na to, že detailní a definitivní měsíční plán představení například na dva či tři měsíce dopředu ještě není uzavřen.
Můžeme začít třeba semaforskou hudební revue Kdyby tisíc klarinetů, již máme na programu v pátek 21. června od 19.00 hodin. Na její další reprízu si diváci počkají až do konce října. Je tedy možné zakoupit vstupenky ještě teď na některé ze zbývajících volných sedadel (ZDE) nebo sledovat, kdy v nejbližší době tady na webu zveřejníme datum příští reprízy včetně možnosti rezervovat si místa dlouho dopředu.
Muzikál o tom, jak se ze zbraní staly hudební nástroje, patří mezi vyhledávané hity už od premiéry v dubnu loňského roku. Zaznívají v něm slavné skladby divadla Semafor, ať je to Tereza, Je nebezpečné dotýkat se hvězd, Babeta, Co jsem měl dnes k obědu a další. „Dokonalost. Nejpříhodnější slovo pro Stránského Kdyby tisíc klarinetů. Moravští Slováci umí zpívat, to víme. Jaké vlohy pro dominantní step v nich ale dokázali objevit Aneta Michalčíková a Jan Bursa, to se také nedá nazvat jiným slovem,“ napsal v oslavné recenzi kritik J. P. Kříž a udělil muzikálu výjimečných 95%.
Diváků v hledišti na „Klarinety“ už usedlo přes deset tisíc a vyznamenali jej jako nejoblíbenější titul roku 2012 cenou Slovácký Oskar. Pozdravy nám poslali i osobnosti, jež vytvořily hlavní role ve stejnojmenném filmu – Eva Pilarová, Hana Hegerová, Pavlína Filipovská a dokonce i Karel Gott.

Nezapomeňte – Kdyby tisíc klarinetů tento pátek nebo až koncem října!