Kočka na rozpálené plechové střeše bude mít ještě jednu reprízu navíc. Kdy se budou hrát inscenace oceněné v anketách?

V pondělí jsme umožnili nákup vstupenek na poslední reprízu hry Kočka na rozpálené plechové střeše v sobotu 4. 4. 2015. Původně v plánu nebyla, americké drama v režii Michala Zetela mělo mít svou derniéru v únoru. Ta je už ale dlouho dopředu vyprodaná a poté, co za role Bricka a Maggie převzali na divadelním plese Tomáš Šulaj a Jitka Josková ceny Slovácký Oskar 2014 a od odborné poroty i titul Harlekýna, resp. Kolombíny 2014 (v anketě Největší z pierotů), oznámil přímo při jejich slavnostním předání ředitel Slováckého divadla Igor Stránský, že „Kočku“ zahrajeme ještě jednou! Vstupenky rychle ubývají, zajistit si je můžete ZDE… A kdy budeme hrát další oceněné inscenace?

Diváci rozhodli, že se jim v roce 2014 nejvíce líbila komedie Peklo v hotelu Westminster. (Za ní se umístila zmíněná Kočka na rozpálené plechové střeše a hudební titul Utíkej, Nituško!) Nejbližší repríza „Pekla“ je naplánována na prvního března, v pokladně zbývá už jen asi dvacet volných vstupenek. Podívejte se SEM…

Cenu odborné poroty v anketě Největší z pierotů (tzv. Pierota) získala inscenace Svatba v režii Anny Petrželkové. (Porota se velmi rozmýšlela mezi Svatbou a inscenací Cena facky aneb Gottwaldovy boty…) Příběh podivuhodné svatební hostiny zaujal i dramaturgy nejprestižnějšího českého divadelního festivalu v Plzni, pozvali naši inscenaci, aby ve městě, které bylo vyhlášeno Evropským hlavním městem kultury, reprezentovala Zlínský kraj na 23. Mezinárodním festivalu Divadlo.

O Ceně komediantů rozhodují herečky a herci a chtějí tak ocenit práci svých kolegů, kteří při přípravě inscenací nejsou tolik vidět, ale bez nichž „by to nešlo“. Za rok 2014 Cenu komediantů získal muzikant a skladatel Petr Gablas za hudbu k Nezbedné pohádce. Ta měla po své premiéře v listopadu 2014 velký úspěch. Jak dvě vánoční představení, tak i mimořádně přidaná repríza byly velmi brzy vyprodané. Dvě pohádky Josefa Lady spojené v jednu v režii Davida Vacke uvedeme v sedmý březnový den, což je sobota, dopoledne. Vstupenky kupujte a rezervujte online ZDE… Zatím ještě jsou.
(Velkými adepty na Cenu komediantů byli i Mario Buzzi za hudbu k inscenaci Svatba a Eva Jiřikovská za výpravu k tomu samému představení.)