Na dveře klepe Nepřítel lidu. Na koho se těšit?

Hlavní roli v připravované novince - inscenaci Nepřítel lidu (Síla interpretace) - svěřil režisér držiteli Thálie Tomáši Šulajovi, jenž přiznává, že práce s tak připraveným a precizním režisérem, jakým Zdeněk Dušek je, je pro něj příslib dobrého výsledku. “Spolupráce je víc než báječná. Je to režisér, který přesně ví, co chce, zbytečně nemluví a jeho připomínky jsou vždy věcné, logické, inspirující a já jako herec okamžitě pochopím, co se po mně chce a snažím se to splnit,” říká herec. Zároveň dodává, že téma Nepřítele lidu je mu velmi blízké. “Pro mě je příběh o hledání pravdy a o tom jak může být pravda zinterpretovaná několika různými způsoby. A dále o tom, jak masa a lid a dav dokáží překřičet morálku a pravdu a přimknou se k názoru toho, kdo umí ten svůj postoj hlasitěji vykřičet a tím je vlastně zmanipulovat. Je to velmi aktuální téma a v současné době se mě osobně hodně dotýká.” 

Tomáš Šulaj tedy ztvární postavu lázeňského lékaře Tomáše Stockmanna. Ten zjistí, že do veřejného vodovodu prosakuje jedovatá nečistota, jež má škodlivé účinky na pacienty. Má v zájmu prosperity lázeňského města mlčet, nebo má ve stejném zájmu promluvit?
V roli manželky MUDr. Stockmanna uvidíte čerstvou posilu hereckého souboru Kamilu Zetelovou. Další významnou postavu - přednostu městského úřadu a zároveň Stockmannova bratra - ztělesní Pavel Hromádka. Dál se můžete těšit také na Terezu Hrabalovou, Pavla Majkuse, Jiřího Hejcmana, Davida Vaculíka, Davida Macháčka a další.
Scéna je dílem Milana Popelky, kostýmy vytvořila Sylva Zimula Hanáková a hudbu složil Martin Štědroň.
Premiéra proběhne v sobotu 9. dubna od 19.00 hodin.

Vstupenky na veřejnou generální zkoušku nebo na některou z následujících repríz je možné rezervovat v sekci e-vstupenky.