Komedie 1+2=6 je letos na jevišti už dvanáctým rokem

Oblíbená komedie 1+2=6 (Jeden a dvě je šest) oslaví příští středu 125. reprízu. Inscenace je letos v repertoáru už dvanáctým rokem a spolu s Rychlými šípy patří k nejúspěšnějším v celé historii divadla. Uherskohradišťská scéna je navíc jediná na světě, která ji se svolením autora uvádí. 

"Pořád nás to baví. Jsou to dvě komedie v jedné a obě jsou napsané brilantním způsobem. Navíc kolegové jsou tak vtipní, že se na některé pasáže i po dvanácti letech těším. Takže jsou to dvě a půl hodiny nepřetržitého smíchu," řekl představitel jedné z hlavních rolí Stanleyho Gardnera Josef Kubáník.

Autor Ray Cooney vytváří síť zápletek a patálií, která se s nesmírně komickým účinkem obplétá kolem hlavního hrdiny, záletného taxikáře, který má dvě manželky a dělá všechno pro to, aby se na to nepřišlo a zároveň doslova cvičí s divákovou bránicí.

Inscenace uspěla i u diváků na Grand Festivalu smíchu v Pardubicích, ve Slováckém divadle ji nastudoval Robert Bellan a vedle zmiňovaného herce obsadil i Zdeňka Trčálka, Jitku Hlaváčovou, Terezu Novotnou a další. 

Vstupenky si můžete rezervovat přímo zde.