Komedie Rychlé šípy zažívá comeback

Článek, který zveřejnil server idobryden.cz 16. ledna 2014 vám nabízíme dnes i my k přečtení. Začíná takto: "Už čtrnáctým rokem je na repertoáru Slováckého divadla komedie Rychlé šípy. Bylo o ní napsáno ledacos, historky z více jak 380 repríz si žijí vlastním životem. K vyprodání stačilo hercům v posledních letech pár dnů, někdy se vstupenky doprodávaly v řádu týdnů. Nyní však divadelníci zažívají něco neobvyklého. ,Vzedmula se nová vlna obrovského zájmu o Rychlé šípy,´ potvrzuje ředitel divadla Igor Stránský. ,Komedie je zase tím nejrychleji vyprodaným titulem, stačí k tomu často pár hodin,´ dodává ředitel."

"Čím je ten zájem možné vysvětlit? ,Možná už dorostla další generace diváků. Možná si někteří řekli, že po letech si Rychlé šípy připomenou. Nebo je to zkrátka jenom chuť přijít do Slováckého divadla a prožít dvě hodiny smíchu,´ zamýšlí se herečka Jitka Josková, jež je jedinou ženou, která v nestárnoucí inscenaci režiséra Roberta Bellana vystupuje.
Zájem o vtipné příběhy Mirka Dušína a jeho kamarádů má ale i skutečný Jindra Hojer - poslední žijící pamětník, jenž byl u vzniku Rychlých šípů a podle kterého Jaroslav Foglar pojmenoval jednoho ze šlechetných hochů. ,V letošním roce oslavím devadesáté narozeniny. Nejkrásnějším dárkem by mi byla 400. repríza Rychlých šípů ve Slováckém divadle,´ prohlásil před několika dny. Všechno nasvědčuje tomu, že by se mohl dočkat. Rychlé šípy jsou zase na roztrhání a jubilejní repríza se blíží."