Komedie Úča musí pryč! je vyprodaná. Divadlo nestačí přidávat reprízy

Vypadá to, že Slovácké divadlo přišlo s dalším zajímavým nápadem. Novou komedii Úča musí pryč! o rodičích, kteří se rozhodli odvolat učitelku svých dětí, budou od konce ledna hrát přímo ve školní třídě základní školy Unesco. "Zkoušíme teprve pár týdnů a zájem je tak velký, že už jsme dvakrát přidávali reprízy," říká ředitel divadla a zároveň i režisér novinky Michal Zetel.

Včera divadelníci pustili do prodeje další tři představení v únoru a pokud tempo bude stále tak velké, je pravděpodobné, že během pár dnů budou i ona vyprodaná. Herci si v žertu myslí, že mnozí učitelé si vstupenky kupují jako vánoční dárky.

"Atraktivní je samotná komedie, protože se v ní řeší věci, které každý zná ze svého okolí a atraktivní je i to prostředí. Hrát divadlo přímo ve školní třídě bude docela dobrodružné," je přesvědčená Jitka Hlaváčová, která vytvoří postavu bio eko manželky, která se musela přestěhovat z Prahy do malého města a těžce nese prospěch svého, jak si sama myslí, geniálního syna. Vedle ní se diváci mohou těšit na Josefa Kubáníka, který vytvoří postavu jejího manžela, další rodiče si pak zahrají Petr Čagánek, Tereza Novotná a Pavlína Hejcmanová, učitelku ztvární Irena Vacková.