Komedie Úča musí pryč! už přilákala 900 diváků

Bystrá komedie jednoho z nejhranějších německých dramatiků Lutze Hübnera Úča musí pryč!, kterou jsme uvedli v premiéře v pondělí 22. ledna, už přilákala neuvěřitelných devět set diváků. "Ano, je to tak. Premiéra byla teprve minulé pondělí a my už máme v současné chvíli 18 vyprodaných představení a přes 900 diváků, což tady ještě nebylo. Máme ohromnou radost, že komedie diváky tak zaujala," uvedl tiskový mluvčí slovácké scény a herec Josef Kubáník.

Hra vznikla ve spolupráci se Základní školou UNESCO Uherské Hradiště a divadlo ji uvádí v rámci alternativní dramaturgické linie SLoffÁCKÉ DIVADLO v netradičním prostoru školní třídy. "Je to velmi zábavná komedie, vtipně a svižně napsaná. Má v sobě společenský potenciál, který by měl probudit diskuzi o smyslu vzdělávání," řekl režisér novinky a ředitel divadla Michal Zetel.

"Hra reaguje na proměny smyslu školního vzdělávání a pokračující hledání jeho nejlepší možné podoby. Pregnantně se však potýká především se situacemi ryze osobními. Každý z pětice rodičů se po svém snaží "zachránit" budoucnost svého dítěte, což občas vede k použití prostředků takřka nevybíravých a ukazuje se, že o chybějící "vzdělávací koncept“ tak docela nejde," doplnila dramaturgyně Markéta Špetíková.

V novince účinkují Pavlína Hejcmanová, Jitka Hlaváčová, Tereza Novotná, Irena Vacková, Petr Čagánek, Josef Kubáník a Vladimír Salčák.