Králova řeč oslaví třicátou reprízu

Divácky oblíbená inscenace režiséra Igora Stránského Králova řeč oslaví v květnu už třicátou reprízu. "Hra mě oslovila svým hlubokým lidským příběhem. Vůbec jsem se nesnažil inscenovat Královu řeč jako hru historickou. Skutečné historické události jsou v naší inscenaci pouze výraznou kulisou. Dominantní je zde člověčina, kterou divák cítí i v těch nejposlednějších řadách Slováckého divadla," uvedl režisér Igor Stránský.

V hlavních rolích koktavého krále Bertieho a jeho logopeda Lionela Loguea excelují Pavel Hromádka a Pavel Majkus. "Byla to spolupráce báječná, tvůrčí, ryze profesionální, byť s drobnými konflikty, ale to k tvorbě neslučitelně patří. Kdybych od začátku práce na této hře neměl jasnou představu o hlavních představitelích, nikdy bych se nemohl do Královy řeči pustit," doplnil Stránský.

Letos inscenace zvítězila v divácké anketě Slovácký Oskar a odnesla si i cenu odborné poroty Největší z pierotů za Nejlepší inscenaci roku 2017.

Navíc se pyšní i dalším významným oceněním, herec Pavel Hromádka byl za svůj výkon nominován v širší nominaci na prestižní Cenu Thálie. "Je to samozřejmě pěkný pocit. Nemyslím, že bych svou práci dělal v poslední době nějak zásadně jinak než kdykoliv dřív, jen se prostě setkalo vícero okolností a možná vícero očí a vícero rozhodnutí. Thálie je dnes zřejmě nejprestižnější ocenění, které může herec získat," uvedl herec.

Inscenaci uvedeme do prázdnin ještě třikrát, jedna z repríz je na programu už dnes od 17 hodin. Vstupenky jsou stále k dispozici a rezervovat si je můžete přímo zde