Kříž u potoka čekají na domácí scéně poslední dvě reprízy

Poslední dvě možnosti vidět ve Slováckém divadle inscenaci Kříž u potoka budou mít diváci v únoru a březnu. "Po březnové domácí derniéře se Kříž u potoka bude hrát ještě 7. května v Táboře v Divadle Oskara Nedbala, kde už bude úplně naposledy," upřesnila manažerka divadla Jitka Honsová. Uherskohradišťské reprízy jsou naplánované na 5. února a 5. března, vždy od 18 hodin. Vstupenky na derniéru jsou již v prodeji!

Adaptace románu Karolíny Světlé z roku 1868 pojednává o poslední generaci rodu Potockých. Rodu, který tíží skutky předků. Vražda a kletba. Hru se souborem nastudoval režisér Martin Františák.

"Román Karolíny Světlé má většina z nás v povědomí ještě ze základní školy. Jde o osvícenský román, naivistický pro dnešní dobu. Obsahuje ale dva silné příběhy, které by mohly oscilovat i s dnešním člověkem," uvedl režisér, který v minulosti na uherskohradišťské jeviště přivedl úspěšnou Noru Henrika Ibsena s Terezou Novotnou v hlavní roli, jež byla za svůj výkon nominovaná na Cenu Thálie.

"Kříž u potoka je milostné drama z hlubokých úbočí hor. Je to hra o víře, síle a vztahu. Příběh, který je nevídaně o nás – o lidech žijících v rozežrané době, kde má každý svůj pokus o důstojné bytí," doplnila dramaturgyně Markéta Špetíková.

V inscenaci se v roli Józy Potockých objevila na uherskohradišťském jevišti jako speciální host také hvězda českého divadla a filmu Drahomíra Hofmanová známá z legendárního snímku režiséra Vojtěcha Jasného Všichni dobří rodáci z roku 1968.

Rozhovor Markéty Špetíkové s Drahomírou Hofmanovou si můžete přečíst zde.

Rozhovor Terezy Novotné s Martinem Františákem naleznete tady