Kromě Macbetha dnes i „Fraška“ a „Cena facky“ – článek a reportáž

Dnes hrajeme dokonce tři představení. Dopolední reprízu dramatu Macbeth pro skupinu SENIOR 2 vystřídá vpodvečer od 18.00 hodin dvojice her nominovaných nedávno na Cenu Marka Ravenhilla (sleduje inscenace nových původních českých textů – k nominacím čtěte ZDE…): na Malé scéně Fraška à la krab (krabaret), na velkém jevišti Cena facky aneb Gottwaldovy boty. Zatímco „Frašku“ hrajeme do konce sezóny vícekrát (především pro předplatitele od 18.00 hodin, v červnu pak jednou na volné vstupné – více TADY…), „Cenu facky“ kromě dneška již jen jednou – v úterý 26. května. Začátkem dubna přinesl týdeník DOBRÝ DEN S KURÝREM krátký článek právě o úspěších „Ceny facky“. Přečtěte si jej níže. Televize Slovácko pak o nich natočila reportáž – klikněte SEM… Vstupenky na poslední představení Ceny facky aneb Gottwaldovy boty v této sezóně si můžete koupit ZDE…

Cena facky mezi špičkou Evropy

DOBRÝ DEN S KURÝREM, vyšlo v čísle 14/2015

Na slovácké divadelníky se sype jeden úspěch za druhým. Co jim udělalo radost minulý týden? „Dostali jsme pozvánku na prestižní mezinárodní Festival evropských regionů do Hradce Králové. Mezi nejlepšími soubory Evropy představíme inscenaci hry Cena facky aneb Gottwaldovy boty. Nevnímáme to jako samozřejmost a víme, že je to třešinka na dortu. Vždyť inscenace si své místo budovala téměř rok,“ říká ředitel Igor Stránský.
Zároveň vyjmenovává, že Cena facky Břetislava Rychlíka se stala jednou z deseti nejlepších inscenací celé republiky a hra samotná, kterou speciálně pro soubor Slováckého divadla napsal renomovaný Karel Steigerwald, se v polovině března stala druhou nejlepší hrou Česka.
Předtím, než jedinečná inscenace vyrazí do Hradce Králové, ji mohou vidět i diváci v Hradišti. „Na květen jsme naplánovali mimořádnou reprízu. Do představení zbývá ještě více než měsíc a volných už je jen přibližně sto lístků,“ raduje se ředitel Stránský. Hra, v níž se diváci potkají s téměř celým souborem Slováckého divadla a kterou provází živá cimbálová muzika Petra Mičky, vypráví osudy dvou slováckých rodin - jedné komunistické a druhé katolické. Tomáš Šulaj byl za ztvárnění jedné z hlavních rolí nominovaný na Cenu divadelní kritiky.