V květnu na "Jistě, pane ministře!" Východočeského divadla Pardubice

V úterý 16. května do Slováckého divadla přijede Východočeské divadlo Pardubice s divadelní podobu britského komediálního televizního seriálu BBC z prostředí vysoké politiky – Jistě, pane ministře! Autory jsou angličtí scenáristé Jonathan Lynn a Antony Jay, pro česká jeviště komedii zdramatizovala Kristina Žantovská. V hlavních rolích se můžete těšit na Petra Dohnala jako Jamese Hackera a Petra Kostku v roli Sira Humpheryho... 

O čem je komedie?

Dlouholetý opoziční politik James „Jim“ Hacker po volbách získává ministerstvo pro administrativní záležitosti a okamžitě se snaží zbavit se přebujelé administrativy a byrokracie. Jeho neúnavně intrikující tajemník Sir Humphrey Appleby se řídí krédem, že ani ministr – a už vůbec ne veřejnost! – by nikdy neměli vědět víc, než je nezbytně nutné. Jenomže ani tak zkušený úředník, jako je Sir Humphrey, někdy nedokáže svého ministra, dychtivého představit se národu v tom nejlepším světle, udržet na uzdě. Mnoho situací a charakterů bude českému divákovi připomínat naši současnou politickou scénu víc, než mu možná bude milé. 

Původně myšlená instruktáž pro manažery, demonstrující odstrašující chování politiků, si od osmdesátých let získala prostřednictvím televizního vysílání BBC spoustu příznivců. Dokonce mezi politiky. Margaret Thatcherová na motivy seriálu napsala krátký skeč, ve kterém se objevila na Vánoce roku 1984. Seriál třikrát vyhrál ocenění britské televizní akademie BAFTA a v roce 2004 obsadil šesté místo v hlasování o nejlepší britský sitcom všech dob. V roce 2013 vznikl televizní remake s obměněným obsazením. 

Vstupenky můžete rezervovat ZDE...