Lednové Divadelní bijáky nabídnou oscarového Mefista

Snímek maďarského režiséra Istvána Szabó z roku 1981 Mefisto, ověnčený na MFF v Cannes, ale i prestižním Oscarem za Nejlepší zahraniční film, divákovi ukáže, co všechno je ochoten podstoupit talentovaný, leč provinční herec k cestě za úspěchem a slávou.

"Uvědomí si, že své morální zásady i duši prodává samotnému Hitlerovi. Film odehrávající se ve třicátých letech v Německu je skvělou příležitostí nejen pro představitele hlavní role Klause Maria Brandauer, ale také pro polskou herečku Krystynu Jandu, či Rolfa Hoppeho, který je českému divákovi známý rolí krále v pohádce Tři oříšky pro Popelku," prozrazuje autor projektu a inspicient Slováckého divadla Štěpán Goiš.

Hostem lednových divadelních bijáků bude herec Tomáš Šulaj, jenž ve Slováckém divadle vytvořil desítky hlavních rolí a prozradí například, jak je pro herce těžké oddělit divadelní roli od svého soukromého života.

Divadelní bijáky je unikátní projekt Slováckého divadla a Městských kin Uherské Hradiště, který divákům nabízí jedinečnou podobu filmového klubu s posezením u kávy či vína. "Pro první ročník jsme připravili kolekci filmů z divadelního prostředí, a to jak napříč celou světovou i českou kinematografií, tak žánrovou pestrostí. Po skončení projekce se diváci mohou těšit na besedu s hostem, jenž je se snímkem nějakým způsobem spojený," dodává Goiš.

Lednové promítání proběhne v pátek 26. ledna od 19 hodin na Malé scéně Slováckého divadla a vstupenky jsou stále k dispozici zde.