I letos oslaví Květa Fialová své narozeniny ve Slováckém divadle

Po luhačovickém vystoupení na divadelní přehlídce se inscenace Popel a pálenka chystá představit v nové divadelní sezóně i domácímu publiku. V sobotu 31. srpna začne v 19.00 hodin. V tuto dobu zařazujeme hry s Květou Fialovou již několikátý rok. Ať už to byla komedie Harold a Maude, hra Oskar a růžová paní nebo letošní Popel a pálenka. Důvod je známý: paní Fialová slaví 1. září narozeniny! Mnozí z diváků již vědí, že tyto reprízy nejsou stejné jako ostatní, přítomní bývají svědky zvláštních „narozeninových“ nápadů. Zmiňuje se o nich i samotná Květa Fialová v textu Lenky Horákové, který vyšel v týdeníku 5plus2 ve čtvrtek 22. srpna, tedy v den zahájení nové divadelní sezóny…

Květa Fialová oslaví své 84. narozeniny ve Slováckém divadle, kde na konci srpna zahraje černou komedii Popel a pálenka. „Přála bych si, aby byli všichni lidé šťastní,“ řekla týdeníku 5plus2 Fialová.
Představení se uskuteční 31. srpna, tedy o den dříve, než má herečka narozeniny. „Diváci budou moct slavit s námi,“ informoval mluvčí divadla Josef Kubáník, který je blízkým přítelem Květy Fialové. „Zažil jsem s ní těžké chvíle, viděl ji dojatou a šťastnou, poznal jsem ji bojovnou. Vždycky v sobě měla noblesu, hrdost a důstojnost. Je to dobrá učitelka života,“ uvedl Kubáník. Přátelství potvrzuje i Fialová. „Když mi bylo osmdesát, dal mi Pepíček osmdesát lahví šampaňského a osmdesát vlastnoručně vyrobených slunečnic. To jsem plakala,“ vzpomněla si Fialová. K narozeninám dostala už i tuleně v zoologické zahradě. „Loni se domluvil s astronomem Jiřím Grygarem a dali mi planetku, která nese moje jméno a dostala jsem i třiaosmdesát lahví zavařených okurek od Pepíčkovy maminky, protože ona umí nejlepší na světě,“ usmála se Fialová.
Letos si přeje jediné. „Aby byly všechny bytosti šťastné,“ dodala.

Vstupenky na sobotní „narozeninovou“ reprízu komedie Popel a pálenka si můžete zakoupit online ZDE