Lichožrouti útočí ve Slováckém divadle!

Držte si ponožky! Gangsterka pro celou rodinu s názvem Lichožrouti bude mít poslední lednovou neděli konečně divadelní premiéru.

Lichožroutí gang už v neděli vtrhne do Slováckého divadla

Režie známého příběhu o tvorečcích, kteří se v domácnostech živí ponožkami a lidi tak nikdy nedokážou najít stejné do páru, se ujal umělecký šéf slovácké scény Lukáš Kopecký.

Za vším hledej režisérova syna

„Když byly synovi tři roky, začal jsem mu číst Lichožrouty před spaním. V oněch chvílích před usnutím, mnohdy nás obou, se utvářela má náklonnost k maličkým darebákům kradoucím ponožky,“ svěřuje se režisér veselé novinky a umělecký šéf uherskohradišťské scény Lukáš Kopecký. „Ale na divadlo jsem si s nimi v žádném případě tehdy ještě nemyslel, i když pár pohádek jsem za sebou na divadle i v rozhlase měl. Jenže pak jsem přijal angažmá ve Slováckém divadle a tehdejší ředitel Michal Zetel mě mimo jiné pověřil i úkolem pohádky. Mně na první dobrou naskočili právě Lichožrouti a už jsem je ze svých představ nesetřásl.“

Slavný knižní příběh napsal Pavel Šrut a vizuální podobu mu vtiskla výtvarnice Galina Miklínová. Ve Slováckém divadle dramatizovala Lichožrouty spisovatelka Vendula Borůvková a o originální výpravu se postarala Veronika Watzková. Ta stvořila mimo jiné jedinečné figuríny, které si zamilují děti i dospělí a oblíbili si je i herci Pavel Šupina, Jitka Hlaváčová, Josef Kubáník, Kateřina Michejdová, František Maňák, David Vaculík, Tereza Novotná, Vladimír Doskočil a další. Inscenace je navíc plná veselých písniček a barev, které z ní skutečně tvoří zážitek pro celou rodinu.

O čem jsou Lichožrouti?

Každý známe tu příšernou chvíli, kdy nemůžeme najít dvě stejné ponožky. Spěcháme, poskakujeme po jedné noze, abychom si natáhli aspoň tu jednu a slovy, nikoli vybranými, viníme neposedné domácí mazlíčky, nepozorného partnera, děti nebo vlastní nepořádnost. Ne, že by nám to snad v takové vypjaté chvíli mohlo nějak pomoci, skutečný viník je totiž jiný: je jím malý, na první pohled docela roztomilý, tvoreček jménem lichožrout.

Lichožrout Hihlík se po smrti svého dědečka musí naučit postarat sám o sebe, navázat nová přátelství –⁠ a hlavně, společně se svou lichožroutí sestřenkou Ramonou, zachránit bratránka Tulamora ze spárů Kudly Dederona a jeho bandy. Dají se lichožrouti a lidé dohromady, aby pomohli dobré věci?

Poprvé to budou moct zjistit premiéroví diváci v neděli 30. ledna ve 14 a v 17 hodin. Pár vstupenek je ještě k dispozici na webu a v pokladně Slováckého divadla.