Limonádový Joe oslaví rok na scéně

Přesně před rokem se ve Slováckém divadle vše připravovalo na premiéru parodie Limonádový Joe. Od 18. června 2022 zaznamenala inscenace více než pětadvacet repríz a nadšené ohlasy diváků.

Pavlína Hejcmanová jako uhrančivá Tornádo Lou

Příběh vždy kladného cesťáka s limonádou je notoricky známý díky ikonickému filmu z roku 1964. Představila se v něm celá plejáda českých filmových hvězd. Roli uhrančivé arizonské pěnice Tornádo Lou ztvárnila ve filmu Květa Fialová. Ve Slováckém divadle tato role připadla Pavlíně Hejcmanové.

„Pro mě byla výjimečná už veřejná generálka a premiéra, kdy lidi hned naskočili na naši vlnu a humor, který Limonádový Joe přináší. A to trvá od premiéry až dodnes,“ raduje se Pavlína, i když jedním dechem dodává, že sem tam se něco nepovede. Třeba při jedné repríze jí z výstřihu vykoukla karta, kterou měl až později „vykouzlit“ Tomáš Šulaj coby Horác Badman. „To se zkrátka na jevišti stává. Ale zrovna Joe je takový typ inscenace, kde to vůbec nevadí a diváci mají rádi, když to vezmeme do hry a když podobné kiksy přiznáme,“ dodává s úsměvem.

Dědeček by byl na Limonádového Joea pyšný, říká vnučka zakladatele divadla a Šerifa z filmu

Premiéry Limonádového Joea se vloni v červnu zúčastnila i Denisa Šulcová. Vnučka Oldřicha Lukeše, jednoho ze zakladatelů Slováckého divadla, který si zároveň ve slavném filmu střihl roli Šerifa.

„Musím se přiznat, že pro mě je Limonádový Joe velmi srdcová záležitost. Je to dokonalá parodie na western. Naprosto báječná hudba a skvělé texty písní. Moc ráda jsem pozvání divadla na premiéru přijala a vím, že dědeček by byl na zdejšího Limonádového Joea i na divadlo, které založil, velmi pyšný,“ řekla po premiéře.

Nejbližší reprízy parodie Limonádový Joe naplánovalo Slovácké divadlo na 17. a 20. května. Vstupenky jsou k dispozici na webu a v pokladně divadla.