Lucerna má premiéru. Co na to mlynářovic Hanička, muzikant Zíma a vodník Michal?

Po sedmadvaceti letech a podruhé v režii Igora Stránského. Dnes má premiéru Lucerna! V předešlých dnech bylo o ní v médiích mnoho napsáno a řečeno. A jistě ještě bude. V den slavnostní premiéry si přečtěte dva rozhovory. Ten s Andreou Nakládalovou, představitelkou mlynářovy Haničky, ZDE…, rozhovor s Davidem Vaculíkem, neboli muzikantem Zímou, najdete TADY… A krátká otázka i pro Josefa Kubáníka, alias vodníka Michala…

Jožko, jak se sžíváš s rolí zeleného panáčka, ještě navíc po uši zamilovaného do krásné Haničky? Navštěvuješ třeba častěji aquapark? A budou se tebe a tvého kolegy Vladimíra Doskočila v roli vodníka Ivana děti bát?
Když se ohlédnu, jak velké osobnosti hrály postavu vodníka Michala, tak musím být vděčný, že jsem tu příležitost dostal taky. Připravuji se proto svědomitě. Nakoupil jsem si nové porcelánové hrníčky, zahrnul jsem do jídelníčku více ryb, stále dokola si ze studijních důvodů pouštím film o konci vodníků v Čechách a kolegyni Nakládalovou představující Haničku jsem pozval na vyjížďku loďkou. Děti se ale bát nemusí, vodníci jsme laskaví a vlídní. Jediné, co si musím hlídat, je, abych se neutopil v Jiráskově textu.