Manažerka divadla Jitka Honsová o novém předplatném: "Diváci nepřestanou žasnout"

Slovácké divadlo právě odstartovalo předprodej předplatného na rok 2020 a představilo šest nových titulů. Předplatné je nazvané "třičtvrtě" – Slovácké divadlo oslaví totiž v roce 2020 už 75 let své existence. Předplatné můžete už nyní zakoupit v pokladně divadla, vyplněním žádosti na webových stránkách zde, emailem zaslaným na adresu predplatne@slovackedivadlo.cz nebo na telefonu 572 554 455 nebo 739 351 834. Více prozradila manažerka divadla Jitka Honsová.

Jitko, Slovácké divadlo právě představuje nové předplatné na příští rok. Jak jsi spokojená s výběrem šesti novinek?

Myslím, že je na co se těšit, diváci se budou hodně smát, budou i plakat, bude je mrazit v zádech při zjištění, jak jsou některá témata aktuální i po sto letech, a nepřestanou žasnout, jaký je muzikál úžasný žánr, obzvláště v našem podání... 

Diváky čeká v roce 2020 po Chicagu další velký muzikál, tentokrát slavný Jesus Christ Superstar. Považuješ tento kus za výzvu pro činoherní soubor?

To bezesporu. Jesus Christ Superstar je nádherný muzikál, díky kterému jsem si tento žánr v mládí oblíbila. Je však velmi známý, a tak nároky na něj budou z diváckého hlediska velmi vysoké. Máme to štěstí, že máme velmi dobře hlasově vybavený, byť primárně činoherní, soubor, který to jistě bez problémů zvládne, a spolupracují s námi i skvělí hudebníci, takže výsledek bude stát za to.

Na co ty osobně se jako divák v příštím roce nejvíc těšíš?

Mou srdcovkou je Její pastorkyňa, od té mám velmi vysoká očekávání. Velmi zvědavá jsem i na inscenace V žabím pyžamu a Hraj komedii, jelikož půjde o české premiéry, a tak zatím úplně netuším, co nás čeká.

(blš)

Kompletní přehled nových titulů pro rok 2020 najdete zde.