Máří Magdalénou je Kristýna Daňhelová

Hlavní ženskou postavu muzikálu Jesus Christ Superstar, Máří Magdalénu, si 7. července na nádvoří Reduty poprvé zahraje a zazpívá uherskohradišťská rodačka Kristýna Daňhelová.

Kristýna Daňhelová je z nové výzvy nadšená a vděčná

„Ten muzikál znám odmalička. S taťkou jsme ho doma poslouchávali často. Hudba je návyková sama o sobě a když jsem pár let zpátky navštívila londýnské muzikálové provedení, zařadil se Jesus Christ Superstar mezi díla, ve kterých bych chtěla jednou v životě aspoň projít nebo zazpívat aspoň tón... Prostě být součástí. Jakkoli,“ říká herečka a zpěvačka.

„Týden před tím, než mi volal umělecký šéf Lukáš Kopecký, jestli bych si nechtěla zahrát Máří Magdalenu, jsem si doma k úklidu znovu pouštěla právě hudbu z Ježíše a v duchu si posteskla, že se mi to dílo tak nějak vyhnulo. V mém domovském Městském divadle Brno se to už hrálo, v Hradišti nikoho nehledali... No a pak zavolal Lukáš. Čím jsem starší a cyničtější, tím míň se dojímám, ale tohle jsem poctivě a šťastně oplakala,“ svěřuje se Kristýna.

Kdo je Kristýna Daňhelová

Narodila se na Štědrý den 1993 v Uherském Hradišti. Odmalička zpívala v „lidušce“ a folklorních souborech. Poprvé na sebe výrazně upozornila v televizní talentové soutěži Hlas Československa, kde byl jejím koučem rapper Rytmus. Vystudovala muzikálové herectví na JAMU a její domovskou scénou je Městské divadlo Brno. V poslední době nastudovala například titulní roli v inscenaci Jana Eyrová nebo Kit Delucu v Pretty Woman. V Hudebním divadle Karlín v Praze účinkuje v autorské inscenaci Legenda jménem Holmes z pera Ondřeje Gregora Brzobohatého po boku Vojty Dyka. Ve Slováckém divadle účinkovala v crazy muzikálu Hra o pyžama a stala se nedílnou součástí Jízd s Haraficou a herci Slováckého divadla.