Marvinův pokoj bude mít derniéru

Inscenace Slováckého divadla Marvinův pokoj bude mít příští týden derniéru. Poslední uvedení hry, kterou nastudoval ředitel divadla Michal Zetel, proběhne ve středu 6. prosince v 18 hodin. Na představení zbývají poslední vstupenky, které si můžete rezervovat zde.

Citlivý rodinný příběh o letech odloučení a okamžicích návratů, o konfrontaci neslučitelně odlišných životních stylů a názorů, o spletitých citech, z nichž nikdy nelze vytáhnout jen ten jeden správný, o naději a sesterské lásce, která nemizí ani po letech, je poslední hrou nadějného amerického dramatika Scotta McPhersona. Příběh o životě a umírání psal v době, kdy sám umíral, s obdivuhodným humorem a lehkostí.

V New Yorku hra získala Drama Desk Award za nejlepší hru roku 1992. V roce 1996 vznikla úspěšná filmová verze této off-broadwayské inscenace, v níž si zahrály hollywoodské hvězdy Meryl Streepová (Lee), Diane Keatonová (Bessie), Robert De Niro (Dr. Wally) a Leonardo DiCaprio (Hank).

Recenzent New York Times označil hru za "jednu z nejzábavnějších a přitom nejmoudřejších a nejdojemnějších her…"

V uherskohradišťské inscenaci hrají Jaroslava Tihelková, Dana Růžičková j. h., Monika Horká, David Vaculík, David Macháček, Martin Hudec a Petra Staňková.

Výpravu vytvořila Eva Jiřikovská, hudbu složil Mario Buzzi. Dramaturgie se ujala Iva Šulajová. Premiéra se uskutečnila 7. ledna 2017.