Měsíc nad řekou pojede do Budapešti

Originální inscenace režisérky Anny Petrželkové Měsíc nad řekou v podání uherskohradišťských herců vyrazí už tento pátek 3. listopadu na festival české dramatiky a divadla Csekkold! v Budapešti. "Za posledních dvacet let je to určitě největší zahraniční úspěch Slováckého divadla. Touhu zúčastnit se některého ze zahraničních festivalů jsme měli už dlouho. Je to splněný sen a do Budapešti se velmi těšíme," řekl ředitel Slováckého divadla Michal Zetel.

Přehlídka s názvem Csekkold! (Zkoukni to!), která se uskuteční ve dnech 3. - 5. listopadu, je zaměřena na prezentaci českého divadla v Maďarsku a vznikla v roce 2013. Pořádá ji České centrum v Budapešti.

"Tématem třetího ročníku festivalu je divadelní klasika v netradičním pojetí. V rámci hostování jsou vybrané takové inscenace, které toto téma reflektují a které svou interpretací zaujaly domácí kritiku I diváky. Důraz při výběru inscenací je také kladen na režisérské osobnosti, kterými jsou tentokráte David Jařab a Anna Petrželková," uvedla ředitelka festivalu Lucie Orbók.

Podle Orbók je cílem festivalu maďarskému publiku představit významné osobnosti současného českého činoherního divadla a to především tu část české divadelní produkce, v níž hraje podstatnou roli slovo a text.

Kromě Slováckého divadla na festivalu vystoupí pražské Divadlo Na zábradlí s inscenací Macbeth (Too much blood) a Studio Damúza a skupina Fekete Seretlek s divadelně-hudebním projektem Kar.