Mikuláš Hlaváč píše Ježíškovi celý rok

Když jsou doma děti, Vánoce jsou hned veselejší. I herečka Jitka Hlaváčová právě prožívá ty nejkrásnější roky, kdy její syn ještě věří na Ježíška.

Syn Jitky Hlaváčové zaměstnává Ježíška 12 měsíců v roce

„Mikulášek píše Ježíškovi už od loňských Vánoc,“ směje se s dojetím Jitka Hlaváčová. A potvrzuje, že Ježíšek musí být v pohotovosti neustále.

„Každou chvilku je to něco jiného, co si Mikulášek přeje. Vždycky se postaví, zvedne hlavu k nebi a prstíkem píše do dlaně, co by si přál. Pak ji zavře a ten svůj dopis hodí do nebe,“ popisuje Jitka okamžiky, na které každý rodič vzpomíná celý zbytek života.

„Snad Ježíšek Vendelínkovi rozumí, já moc ne,“ směje se Klára Vojtková

Malé děti mají i u Vojtků. Starší dcera herečky Kláry Vojtkové Matylda je už dost velká na to, aby dokázala vyjádřit svá vánoční přání.

„Přeje si kolečkové brusle, švihadlo, barbínu, trikot… A taky aby ta blbá nemoc už skončila,“ prozrazuje herečka, která se v loňském roce probojovala do nejužší nominace na cenu Thálie za roli Evy v dramatu Kříž u potoka. „Matylka už se nemůže dočkat, ona je plná radosti prakticky kdykoli a na Vánoce je přešťastná. Jeden můj kamarád říkává: happy wife –  happy life, já přidávám: šťastné děti – šťastní rodiče,“ svěřuje Klára.

Trochu horší je to s přáními u mladšího Vendelínka.

„Ne všem Vendovým náznakům zcela rozumím, tak doufám, že Ježíšek v tom má jasno,“ usmívá se. „Vendelínkovi je něco přes rok, takže loňské Vánoce spíše prospal. O to víc se letos těšíme na jeho reakce. Z těch pár slov, co teď ovládá, bude jů a týjo přesně sedět,“ těší se mladá maminka.