Ministr kultury byl v sobotu nadšený

„Je nesmírně cenné, že divadlo takovou hru uvádí. Někdy totiž může člověk propadnout dojmu, že je všude kolem něj tma a nespravedlnost. Ale stačí zapálit svíčku a světlo, které je symbolem naděje, tmu vyžene,“ prohlásil v sobotu na pódiu před diváky (ještě než představení Cena facky aneb Gottwaldovy boty začalo) ministr kultury Daniel Herman. A vysloužil si dlouhý potlesk! Pan ministr se ve Slováckém divadle zastavil již v rámci své pracovní cesty v září. Byl překvapen naším repertoárem a uchvátil jej program „Ceny facky“. Ocenil, že se takovými tématy Slovácké divadlo zabývá a přál si inscenaci vidět. V sobotu si své přání splnil. (Článek o předchozí návštěvě D. Hermana u nás najdete ZDE…) Nebyl ale sám, kdo publikum pozdravil…

V sobotu do Slováckého divadla přijel totiž i téměř šestadevadesátiletý cestovatel a spisovatel Miroslav Zikmund, rovněž oba autoři hry - Josef Holcman a Karel Steigerwald a režisér Břetislav Rychlík. Podobná slova o velkém zážitku, ale také o vynikajícím hereckém souboru Slováckého divadla zopakoval ministr Herman i v osobním rozhovoru s režisérem Rychlíkem. „Byl nadšený,“ popsal ministrovy dojmy po skončení představení režisér.
Nás zájem o stále ještě novinku (premiéra se uskutečnila v červnu) samozřejmě těší. Stejně tak i nedávný ohlas na naše pražské vystoupení. Tehdy v sále seděly takové osobnosti jako například dirigent Libor Pešek, režisérka Helena Třeštíková, režisér Jan Hřebejk, spisovatel Pavel Kohout, někdejší ministr a disident Jan Ruml, bývalá předsedkyně poslanecké sněmovny Miroslava Němcová a další.
V současné době se jedná o uvedení hry Cena facky aneb Gottwaldovy boty na Slovensku.