Muzikál Chicago nebude!

Muzikálem Chicago měly vyvrcholit oslavy sedmdesátin Slováckého divadla. Světoznámý titul ale nakonec v původně plánovaném termínu uvést nemůžeme. Způsobilo to několik okolností, z nichž ty první byly velmi radostné. Před prázdninami totiž přišlo několik hereček s oznámením, že čekají miminko…

Okamžitě jsme začali promýšlet změny v obsazení. Složité hledání se blížilo ke konci, když přišla zlomová informace. Herečka, jež prošla konkurzem na hlavní roli, vážně onemocněla. „Režisér Balaš, který Chicago rok připravoval, zcela logicky od projektu ustoupil. S několikerou změnou nemohl divákům garantovat kvalitní výsledek,“ říká nový ředitel Michal Zetel. „Měl jsem nejhektičtější prázdniny svého života. Kromě toho, že jsem se s rodinou stěhoval do Uherského Hradiště, jsem strávil hodiny a hodiny telefonováním s těmi nejlepšími režiséry, kteří by dokázali připravit nový titul,“ přiznává.
Spolupráci se mu však zatím vyjednat nepodařilo. „Většina oslovených tvůrců byla okamžitě pro, ale jakmile se dozvěděli, že zkoušet by se mělo začít v řádu týdnů, omluvili se. Je to logické, inscenace se připravuje několik měsíců dopředu. Nezapomínejme, že se musí vyjednat autorská práva, tým spolupracovníků od choreografů přes scénografy a výtvarníky kostýmů, je toho opravdu moc,“ krčí rameny nový ředitel s tím, že jednoduché řešení, kdy by některý titul nazkoušel sám, nebo ve spolupráci s odcházejícím Igorem Stránským považuje až za krajní možnost.
„Musíme se co nejvíc přiblížit tomu, co jsme divákům slíbili. Všechna jednání ještě nejsou u konce, byť do začátku zkoušení už moc času nezbývá,“ říká Michal Zetel. „Platí jednoduchá rovnice. Na prvním místě jsou pro nás diváci, měli by dostat světový muzikál a chceme stále udržet velmi vysokou kvalitu, která k našemu divadlu patří. Z toho neustoupím,“ uzavírá.
Během týdne by mělo padnout rozhodnutí o tom, jaký titul muzikál Chicago nahradí.