Muzikál Donaha!: Roli Míry Zavičára přebírá David Macháček!

Připravoval se na to celé prázdniny. Předtím během posledních dvou repríz muzikálu Donaha! nespustil oči z Míry Zavičára, aby nasál vše, co se jen „nasát“ dá. Sledoval jej nejen na jevišti, ale i v zákulisí, aby přesně věděl co kam odkládá, odkud si co bere, v kterých okamžicích se převléká. Učil se taneční kroky, učil se přesně intonovat v písních. A samozřejmě se musel naučit i mluvené texty, jež autoři dali do úst postavě jménem Malcolm MacGregor. Má za sebou už tři zkoušky s kolegy a dnes si poprvé vše vyzkouší se vším všudy jako v představení, jen bez diváků. Na dnešní neveřejné generální zkoušce. Premiéru bude mít v pátek 12. září od 19.00 hodin při stodesáté repríze muzikálu Donaha!. Řeč je o benjamínkovi souboru Davidovi Macháčkovi, novém Malcolmovi MacGregorovi...

Co říkali tvoji kolegové (především ti z hlavní party ocelářů) na to, že budeš přebírat roli Malcolma MacGregora právě ty? Přijali tě mezi sebe? Nebo jsi musel překonávat z jejich strany nějakou nedůvěru?
Někteří říkali, že se na to hodím, ale také mi zdůraznili jak těžké to budu mít. Nejen profesně, protože je to opravdu náročný muzikál, ale hlavně u diváků. Míra hrál Malcolma devět let. A skvěle! Vím, že naskočit do rozjetého vlaku je těžké, ale snad se s tím poperu. Myslím, že jako nejmladší člen souboru musím neustále dokazovat, že jsem tu oprávněně a že na to mám. To by asi ani jinak nešlo.

Jak se vyrovnáváš s tím, že tě pravděpodobně diváci budou s Mírou Zavičárem ještě nějaký čas srovnávat?
Na to se těším nejvíce! Doufám, že budou říkat, že jsme každý jiný a žádného srovnávání nebude potřeba. Ale je mi jasné, že tomu neujdu. Budu dělat všechno pro to, aby byli diváci spokojení a Míra se za mě nestyděl.


Celý rozhovor s Davidem Macháčkem zveřejníme několik dní před jeho premiérou v roli Malcolma Mac Gregora.