Muzikál Hra o pyžama čeká derniéra

Americký crazy muzikál Hra o pyžama čeká na konci prosince derniéra. Poslední dvě představení se uskuteční 28. a 29. prosince. Jedno ze zásadních děl velké éry klasických muzikálů čtyřicátých a padesátých let uvedl v české premiéře v Uherském Hradišti režisér Mikoláš Tyc. Vstupenky na obě reprízy zde.

"V srpnu 2016 jsme se poprvé sešli u textu muzikálu Hra o pyžama. Bylo to super odpoledne. Všichni v pyžamech, velká pohoda. Za tři měsíce byla premiéra. Dva roky jsme muzikál s chutí hráli i s živou kapelou. Po více než třiceti reprízách jsme ale usoudili, že je čas začít dělat místo Chicagu. A tak se s Pyžamy za pár týdnů rozloučíme. Bude nám smutno, ale loučení si užijeme," uvedl tiskový mluvčí divadla a herec Josef Kubáník.

"Muzikál Hra o pyžama se dočkal filmové verze v roce 1957, ale v posledních letech i mimořádně úspěšného návratu na newyorskou Broadway i londýnský West End. Prostředí, v němž se tento proslulý americký crazy muzikál odehrává, je poněkud netradiční – je jím totiž továrna na pyžama,"  doplnila dramaturgyně divadla Iva Šulajová.