„Na audioknihy se prázdniny nevztahují,“ směje se Pavel Hromádka

Pavel Hromádka v sobotu 22. června odehrál premiéru hudební komedie Zapeklitě! a ještě posledního června se představil coby Jitrocel kopinatý v pohádkovém muzikálu Anička a bylinkové kouzlo. Jeho prázdninový plán je jasný.

Pavel Hromádka se věnuje načítání audioknih i o prázdninách

„Trochu mě zlobilo koleno, takže jsem v poslední době nemohl moc pracovat kolem domu, kde mi už tráva pomalu přerůstá přes hlavu. Takže se budu snažit dělat právě tuhle práci. Taky máme naplánovaný týden v Beskydech s mladším synem a pak s mladším i starším synem a jeho manželkou pojedeme do Bulharska,“ prozrazuje herec.

V plánu je i nový web

Pavel Hromádka nezastírá, že letní prázdniny využívá k tomu, aby dodělal práci, kterou nestíhá v divadelním zápřahu. A to je například načítání audioknih.

„Pro spisovatele Radka Elknera jsem nedávno natočil povídku Tajemství slepých očí a nyní budu pokračovat druhou s názvem Janošek, která je ve slováckém nářečí. A taky bych rád pokročil v budování svého domácího nahrávacího studia a posunul se v práci na mém vlastním webu,“ dodává herec, pro kterého je načítání audioknih velkou vášní.

„Rád bych na webu nabídl své audio, které už není zatíženo autorskými právy. Mám představu, že bych se to celé neslo ve stylu křesťansko-národovecká linie a že bych rád odhaloval, co to je být Čechem, kde máme prameny. Myšlenky Komenského, Jednoty bratrské, Národního obrození, husitství. Známe totiž jen některá díla a pak jsou ta, co nikdo nezná, a říkám si, že by bylo dobré je uchovat. Jsou to ale hodně dlouhé knihy a bude to chtít hodně času a úsilí,“ uzavírá Pavel Hromádka.