Na kus řeči se Števou

Spoustu zajímavostí ze zákulisí příprav letošní první premiéry Slováckého divadla se mohou diváci dozvědět při pravidelné besedě Na kus řeči s Pavlem Šupinou, tentokrát speciálně věnované Její pastorkyni. Uskuteční se tradičně v Kafe Uprostřed v předvečer slavnostní premiéry, v pátek 10. ledna od 19 hodin.

Lehkovážný, povrchní a přelétavý – takový se zdá být Števa Buryja, jedna z hlavních postav dramatu Její pastorkyňa. Je to ale opravdu tak?

„Na první pohled tak opravdu působit může. Na divadle mám moc rád tu věc, že z toho, co je na papíře, tvoříme život. A při té tvorbě začíná jít na povrch to, co je ukryto mezi řádky,“ říká představitel Števy Pavel Šupina. „Takže ano, pod tou vrchní slupkou jakési povýšenosti se skrývá člověk se svědomím a city, který si prostě nese nějaké životní šrámy. Jeho povahové vlastnosti a dosud prožitý život jej nějak zformovaly a svým chováním se možná jenom chrání před světem. Myslím, že každý z nás je tak trošku Števa, ať už více či méně, ať už dlouhodobě či jenom na pár okamžiků. Důležité je si to uvědomit a přiznat si to. To, co je opravdové a skryté, se dříve či později projeví,“ prozrazuje první zajímavost z Její Pastorkyně Pavel Šupina.