Na sobotu se chystá Noc divadel

Desítky divadelních scén po celé Evropě se v sobotu 18. listopadu připojí k Noci divadel. Chybět nebude ani uherskohradišťská scéna, která chystá bohatý program. Návštěvníky čeká výjimečná repríza Cyrana z Bergeracu s Jiřím Hejcmanem nominovaným na Thálii, prohlídky zákulisí, živá muzika, představení nového foyer a další překvapení.

Na programu bude další repríza Cyrana z Bergeracu

Cyrano z Bergeracu

Inscenace Doda Gombára patří k tomu nejlepšímu, co v uplynulých měsících vzniklo na českých jevištích. Důkazem nejsou jen nadšené ohlasy diváků, ale také nominace Jiřího Hejcmana na nejprestižnější herecké ocenění u nás, na Thálii.

„Byl jsem opravdu ohromený a překvapený, že mě něco takového potkalo. Tu roli jsem od začátku vnímal jako výjimečnou a je to pro mě zatím má role životní. Základem všeho bylo, že jsem si výborně sedl s režisérem Dodem Gombárem, věřil jsem mu a on mně. Cyrano pro mě přišel v pravý čas, vzhledem ke svému věku už vím, co se ta postava snaží sdělit. A zároveň není fráze, když řeknu, že nominace na Thálii je oceněním nás všech,“ říká Jiří Hejcman.

Prohlídky zákulisí divadla

Netrpělivě očekávaným bodem programu Noci divadel budou noční prohlídky zákulisí, kdy budou návštěvníky po všech tajích budovy provázet sami herci. Oblíbenou akci divadlo letos obnovilo po pětileté pauze.

„Diváky jsem zákulisím provázela několikrát a jsem ráda, že se k této tradici vracíme. Nejde jen o to, že se spolu podíváme na místa, která si návštěvníci jen můžou a někdy ani neumí představit. Pro mě je důležitý i ten čas strávený s nimi a to, co nás odděluje a v ten okamžik propojí,“ těší se na další setkání s diváky herečka Tereza Novotná a prozrazuje, že každého diváka sice zajímá něco jiného, ale jedna věc zůstává stejná.

„Atraktivní je pokaždé například návštěva vlásenkárny, tam se vždy zdržíme nejdéle,“ dodává Tereza. Divadelníci slibují navštívit i rekvizitárnu, herecké šatny, ale také oblíbenou krejčovnu, kde se dozvědí, jak vznikají kostýmy a mohou se vyfotit v kloboucích herečky Květy Fialové.

Předplatné 2024 bude pokřtěno vínem Slováckého divadla

Ve zbrusu novém foyer bude v průběhu Noci divadel pokřtěno Předplatné 2024, které zájemcům nabízí šest mimořádných titulů včetně bláznivé komedie, inscenace s živou kapelou nebo tří světových premiér. „Předplatné pokřtíme speciálním vínem Slováckého divadla. Vyrobilo ho pro nás vinařství Dvůr Pod starýma horama. Toto vinařství bude mít ve foyer i ochutnávku vín,“ prozrazuje produkční Štěpán Goiš. K dobré náladě přispěje i kapela Thom´s Walley z Velkého Meziříčí.

Noc divadel s bohatým programem se uskuteční v sobotu 18. listopadu. Vstupenky jsou už nyní k dispozici na webu a v pokladně divadla.