„Na Supermana lidé dodnes vzpomínají,“ říká Pavel Majkus

Herec Pavel Majkus, který absolvoval besedy s názvem Divadlo do ucha pro slabozraké a nevidomé, se často věnoval i dabingu. A to především začátkem 90. let ve zlínských filmových ateliérech. Jeho hlas tak zněl v mnoha filmech a dokonce ve slavném americkém seriálu Superman.

Hlas Pavla Majkuse zazněl v mnoha filmech i seriálech

„Natočili jsme rovnou dvě série, hrál jsem jednoho z novinářských kolegů hlavního hrdiny. Zajímavé bylo, že po první sérii v Americe tu roli přeobsadili jiným hercem, ale já už jsem jako jeho hlas zůstal, takže jsem ztvárnil vlastně dva herce,“ usmívá se Pavel Majkus.

Na začátku 90. let se ještě dabovalo takzvaně postaru, tedy že herci stáli všichni u jednoho mikrofonu a vzájemně se doplňovali.

„Měl jsem to moc rád, je to herecky zajímavější, musíte na sebe být s kolegy herecky napojení. Vždycky je lepší, když jste u toho mikrofonu napnutí čtyři, než když jste u toho napnutý sám, jak se to dělá dnes,“ směje se zkušený herec.

Na Supermana dodnes rád vzpomíná, a nejen on.

„Spousta lidí si i po těch letech seriál Superman vybaví. Pro mě je to nostalgie a vzpomínky na doby, kdy jsme dabovali třeba celou neděli od 9 do 17 hodin, než jsme nadabovali celý film,“ uzavírá Pavel Majkus.