Nájemníci oslaví pět let na jevišti

Brilantní komedie Nájemníci oslaví v červnu neuvěřitelných pět let na jevišti. Hru Michaela Cooneyho nastudoval se souborem už v roce 2013 režisér Zdeněk Dušek. Premiéra se uskutečnila 8. června. "Nájemníci se zařadili do společnosti toho nejúspěšnějšího, co máme na repertoáru. Jen tři inscenace, tedy Rychlé šípy, muzikál Donaha! a 1+2=6 mají více repríz. Nájemníci už překonali osmdesátku, což je na poměry regionálních divadel úctyhodné číslo. A vzhledem k zájmu diváků je jasné, že Erik Swan a jeho domácnost ještě neřekli poslední slovo," řekl herec a mluvčí divadla Josef Kubáník.

V inscenaci excelují Jiří Hejcman, Tereza Novotná, Zdeněk Trčálek, Pavel Hromádka, Josef Kubáník a další. "Zdeněk Dušek je úžasný režisér a je radost s ním spolupracovat. Je to jeden z režisérů, který vám vysvětlí význam každého slova, gesta, pohybu na jevišti, což je pro mě velkým přínosem," uvedla herečka a představitelka Sally Chessington Tereza Hrabalová.

Brilantní komedie plná omylů a záměn vypráví trochu ztřeštěnou anekdotu, na jejímž počátku přijde hlavní hrdina jménem Erik Swan na vychytralý způsob, jak pohodlně žít z podvodně získaných sociálních dávek. Dlouho mu všechno skvěle vychází, leč jednoho dne se mu situace vymkne z rukou. Vše začne vyplouvat na povrch v okamžiku, kdy jeho žena Linda objeví v prádelníku dámské prádlo nadměrné velikosti a krátce nato se v jejich domě objeví vrchní kontrolor ze sociálního úřadu. Tato situace rozpoutá neuvěřitelné množství komických scén. Hlavní hrdina je nucen pod tlakem okolností a bizarních náhod vymýšlet jednu lež za druhou, aby se vyprostil ze stále zapeklitějších situací, podobně jako jeho naivní podnájemník, jenž je okolnostmi nucen k tomu, aby se také stal mistrem lží a nečekaných převleků.

Jedinou reprízu Nájemníků před letními prázdninami odehrajeme ve středu 23. května. Vstupenky jsou zatím k dispozici a rezervovat si je můžete přímo zde