Nájemníci pojedou na festival Divadelní svět Brno

Až se Jiří Hejcman vrátí ke svým rolím v našem repertoáru, rozhodně se nebude nudit. Představení, která jsme nahradili jinými, odehrát musíme. Donaha!, Lucerna, Utíkej, Nituško!, Pohřbívání…, Cikáni jdaou do nebe, pohádka Jak neuvařit hlavu naměkko, ty všechny na Jiřího čekají.  Jen v komedii 1+2=6 (Jeden a dvě je šest) zaskočil za něho kolega David Vaculík. Jaké to je hrát v první půlce představení vyšetřovatele seržanta Troughtona a ve druhé teenegara Gavina Browna a jak je David herecky od sebe odlišuje? „ :-) no, je to trochu zmatek, ale jinak dobrý. Bylo to trošinku narychlo, takže o nějakém detailním hereckém ztvárnění seržanta Troughtona nemůže být řeč, jsem rád, že jsem řekl všechno a ve správný okamžik. Ale teď to budu hrát za Jiřího ještě jednou, tak si to snad víc užiji :-). Dokonce jsem tam pro Jiřího objevil pár nových fórků, tak snad bude mít radost. Postavy odlišuji velmi přehledně, Troughton má paruku a Gavin ne :-)…“.

Ta největší „kláda“, jak herci říkají hlavním a velkým rolím, však přijde s komedií Nájemníci, (za roli Erica Swana získal Jiří v odborné anketě Největší z pierotů cenu Harlekýn 2013 za nejlepší z mužských hereckých výkonů roku ve Slováckém divadle), a to rovnou na festivalu Divadelní svět, jež se letos v Brně uskuteční po páté.
„Nájemníky zhlédnul a dramaturgické radě osobně doporučil umělecký šéf festivalu Vlastimil Peška. Byl jimi nadšený a přiznal se, že ačkoliv už u divadla viděl spoustu dobrých komedií, málokdy se bavil tak jako při nich,“ raduje se z festivalového úspěchu ředitel Slováckého divadla Igor Stránský.
Divadelní svět Brno je festivalem mezinárodním, koná se od 6. do 13. června. Žánrově pestrou přehlídku od činohry po pohybové divadlo, od klasických her po alternativní performance doplní četné doprovodné akce jako jsou výstavy, workshopy, dětské dílny či koncerty. Divadelní svět Brno není festival úzkoprofilový, ale snaží se vyjít vstříc širokému publiku.
Naši Nájemníci jsou součástí hlavního programu a hrát je budeme v Městském divadle Brno v úterý 10. června v 19.30 hodin.