Našeptávač Annáš Petra Čagánka šplhá do hlasových výšin

Dopoledne, odpoledne, víkendy. Uherskohradišťští herci nezahálí a chystají se na chvíli, kdy zase budou moct předstoupit před své diváky. A že jim budou mít co nabídnout. Právě teď vznikají ve Slováckém divadle rovnou tři inscenace.

Petr Čagánek s Tomášem Davidem, představitelem Ježíše Iškariotského

Slovenský režisér Dodo Gombár pracuje na kultovním muzikálu Jesus Christ Superstar. Roli Annáše, který vyslýchal Ježíše Krista ještě předtím, než byl pohnán před soud, svěřil režisér Dodod Gombár v připravovaném muzikálu Jesus Christ Superstar Petrovi Čagánkovi.

„Kaifáš a Annáš jsou na jevišti taková stálá dvojka. Doufám, že můj Annáš v sobě bude mít určitou šílenost a stane se našeptávačem Kaifášovi. Dodo Gombár to nakonec pojal tak, že právě Annáš bude ten, který Ježíšovi dá 39 ran,“ prozrazuje Petr Čagánek perličku ze zkoušení slavného díla Toma Ricea a Andrewa Lloyd Webbera.

Bojuju o oktávu výš

I když je Petr vystudovaným muzikálovým hercem a má za sebou mnohaleté pěvecké zkušenosti, Annášův part mu dává pořádně zabrat.

„Je napsaný hodně, hodně vysoko. Od autorů je sice povoleno, že se to dá zpívat o oktávu níž, ale já pořád ještě bojuju, abych do těch hlasových výšin vystoupal. Myslím, že právě tohle může Annášovi dodávat onu šílenost a navíc krásný kontrast ke Kaifášovi, který zase zpívá hodně hluboko,“ popisuje Petr.

Teď se nejvíc se těší na to, až s muzikálem budou moct divadelníci vystoupit před diváky.

„Ta muzika je úplně boží, je neuvěřitelné, že to autoři napsali tak mladí (autorům bylo 21 a 25 let – pozn. red.). Před patnácti lety jsem se tímto  muzikálem hodně zabýval, viděl jsem všechny možné filmové i divadelní verze. Ale od doby, co zkoušíme, jsem se na něj už nedíval, protože Dodo má úplně jinou koncepci a směr,“ uzavírá Petr.