Nechte se na Facebooku uhranout muzikálem Cikáni jdou do nebe

Skutečná lahůdka čeká na příznivce Slováckého divadla i tuto středu večer. Divadelníkům se podařilo získat práva na vysílání uhrančivého muzikálu Cikáni jdou do nebe.

Muzikál v roce 2010 inscenoval na uherskohradišťské scéně režisér a choreograf Radek Balaš. Po čtyři roky hlásil vyprodáno a oznámení o jeho odvysílání na Facebooku spustilo lavinu nadšených příspěvků.

Co řekl Radek Balaš Radek Balaš o Cikáni jdou do nebe

„Cikáni jdou do nebe je hudební drama, lyrická balada o koních a lidech. Více scénická báseň než divadlo. A protože diváci Slováckého divadla byli na takový žánr připraveni nádhernými inscenacemi J. A. Pitínského, byl jsem si jist, že se jim Cikáni budou líbit. Ale měl jsem tady už poněkud jednodušší pozici než při Adéla ještě nevečeřela. Za prvé jsem zde působil pouze jako režisér a choreograf. Ale především jsem měl za sebou realizaci tohoto titulu v pražském Divadle Bez zábradlí, kde se s obrovským úspěchem hrála nepřetržitě devět let. Měl jsem tedy jasný inscenační klíč a nemusel jsem toho už moc vymýšlet. Mimochodem Cikány v Divadle Bez zábradlí znovu zkoušíme s úplně novým obsazením. Ale když nás teď dočasně zasáhla koronavirová rána, nebude premiéra dřív než v říjnu 2020.“

Ústřední dvojici svobodomyslného zloděje koní Lujky Zobara a tajemné cikánské dívky Rady ztvárnili Petr Čagánek a Pavlína Hejcmanová. Dále se mohou diváci těšit, že si připomenou výkony Tomáše Šulaje, Jiřího Hejcmana nebo Kláry Vojtkové a vychutnat si mohou i na nádherná hudební aranžmá Idy Kelarové a Petra Maláska.

Vysílání začíná ve středu 20. května ve 20 hodin na facebookových stránkách Slováckého divadla.