V neděli čeká děti na Facebooku Nezbedná pohádka

V neděli 13. prosince od 18 hodin bude facebooková stránka Slováckého divadla opět patřit dětem. Nabídne jim Nezbednou pohádku, kterou na motivy příběhů Josefa Lady pro Slovácké divadlo připravil herec a režisér David Vacke.

Adventní neděle bude opět patřit dětem

„Na zkoušení Nezbedné pohádky i na následné reprízování vzpomínám moc rád. Troufám si téměř s jistotou tvrdit, že minimálně za posledních deset let neměla žádná jiná pohádka Slováckého divadla tolik zaplněných volných kas, a reakce diváků, ale i herců byly pro mě velmi hřejivé,“ říká David Vacke.

Ve veselé a hravé pohádce je všechno tak trochu jinak. Honza není hloupý, ale líný, drak není strašlivý, ale ustrašený, princezna není žádná křehotinka, ale hodně statečná holka, a nechybí ani kašpárek.

„Kašpárek je zásadní postavou divadelního provedení, kterého v Ladově knížce nenajdeme, a původní jsou i písňové texty, ke kterým napsal krásnou hudbu Petr Gablas, získal za ni dokonce Cenu komediantů. A při hledání výtvarné cesty jsme nešli po známých stopách Josefa Lady, ale celá výtvarná stránka pohádky, tedy scéna i kostýmy, je výsledkem originálního vidění mého bratra Ivana Vackeho,“ upřesňuje režisér.

Nezbedná pohádka propojila jeviště s hledištěm. Zapojit děti do děje se Davidovi Vackemu velmi osvědčilo.

„Tuhle zkušenost jsem převzal od svého táty Vojtěcha. Jeho divadelní pohádky obdivuji dodnes, a krom jiného právě i pro velmi atraktivní a funkční interakci s dětskými diváky. Věřím, že by měl táta radost, že všechny moje divadelní pohádky – ostatní se hrají mimo Slovácké divadlo – nesou jednoznačně jeho odkaz a setkávají se s velmi vřelým diváckým přijetím. Snad se bude Nezbedná pohádka líbit i takto mimo divadelní sál,“ doufá David Vacke.

V pohádce si zahráli David Macháček, Petr Čagánek, Jaroslava Tihelková, Pavel Majkus a další. Vysílání na facebookové stránce Slováckého divadla začíná v neděli 13. prosince přesně v 18 hodin.