Nejbližší středa bude na Facebooku patřit Autistovi

Vždy v neděli večer odtajní divadelníci na svém Facebooku, na kterou inscenaci ze zlatého fondu se mohou diváci těšit další středu. Od včerejšího večera je jasné, že už za dva dny si mohou připomenout silné a dojemné drama Autista – Moje ztracené nervy!.

„Často se říká, že autisté žijí ve vlastním světě. Máme za to, že je to pitomost – autisté žijí vedle nás a s námi. Nemůžou si pomoct, nemůžou uhnout – a vůbec to pro ně není jednoduché,“ přibližuje současnou českou hru její autorka a dramaturgyně Alžběta Michalová, která ji napsala přímo pro Slovácké divadlo a inspirovala se příběhem vlastního bratra.

Světovou premiéru měl Autista v červnu 2015 na Malé scéně Slováckého divadla. Režie se ujal Michal Zetel. V hlavní roli autistického chlapce Kašpara zářil Josef Kubáník, jeho matku hrála Alžběta Mahdalová, sestru Tereza Hrabalová. Čtyřlístek herců doplňoval Pavel Majkus.

Inscenaci Autista – Moje ztracené nervy! mohou zájemci vidět na facebookových stránkách divadla ve středu 29. dubna v 8 hodin večer. A která bude následovat za týden? „Nechte se překvapit. Nebo opět sledujte v neděli večer náš Facebook, tam další perličku odtajníme,“ slibuje ředitel divadla Michal Zetel.