Nevíte, co podniknout s dětmi o Vánocích? Vezměte je do divadla!

Slovácké divadlo nebude letos zahálet ani o Vánocích. "Pro naše nejmenší publikum jsme připravili dvě pohádky, a to ve čtvrtek 26. prosince. Diváci si mohou vybrat ze dvou titulů, Anička a bylinkové kouzlo a Bílá velryba. Obě představení začínají v 15 hodin ve velkém sále a na Malé scéně a vstupenky jsou již v prodeji," upřesnila manažerka divadla Jitka Honsová. Vstupenky můžete už nyní zakoupit v pokladně divadla nebo online zde

Autory pohádkového muzikálu pro každého Anička a bylinkové kouzlo jsou hudebník, skladatel, korepetitor a multiinstrumentalista Josef Fojta a textař a libretista Emanuel Míšek, kteří už v minulosti se Slováckým divadlem spolupracovali na Pohádce do dlaně. "S myšlenkou na Aničku a bylinkové kouzlo přišel Eman a bylo to krásné. Bylo to u nich na chalupě, kde řekl: „Udělejme něco, co je pro děti, a tématem jsou bylinky.“ Bavilo nás to a těšilo," uvedl Josef Fojta.

Velkolepý příběh o zaslepeném boji s přírodou Bílá velryba nastudoval se souborem režisér Michal Skočovský. Román amerického autora Hermana Melvilla z roku 1851 uvedlo Slovácké divadlo v loňském roce v české premiéře. "Herman Melville patří k největším americkým autorům 19. století. Bílá velryba je také encyklopedií velrybářství, ale i složitý teologický román inspirovaný biblickým příběhem o Jonášovi, na který navazují jednotlivé postavy hry," řekla dramaturgyně Markéta Špetíková.

"Dospělé publikum se mezi svátky může těšit na derniéru oblíbené komedie v režii Zdeňka Duška Nájemníci a reprízu muzikálu Chicago. Rok 2019 ve Slováckém divadle zakončí speciální silvestrovské představení komedie 1+2=6 v režii Roberta Bellana," uzavřela Jitka Honsová.

Vánoční program ve Slováckém divadle

26. 12. 15:00 Anička a bylinkové kouzlo

26. 12. 15:00 Bílá velryba (Malá scéna)

27. 12. 19:00 Nájemníci (derniéra) - vyprodáno

28. 12. 19:00 Chicago

31. 12. 18:00 1+2=6 (Jeden a dvě je šest)