Nová tvář Slováckého divadla: David Macháček

Bude u nás teprve pár týdnů a už oslaví kulatiny – novému členovi hereckého souboru Slováckého divadla Davidu Macháčkovi bude za více než čtrnáct dní dvacet let. Pochází z obce Ostrov na pardubicku. „Je to typ, který u nás v divadle chyběl. Věřím, že bude pokorný a bude mít rád naše diváky stejně tak, jako je mají rádi ostatní herci,“ říká o něm ředitel Igor Stránský v článku na serveru idobryden.cz, můžete si jej přečíst ZDE… My vám dnes představujeme Davida Macháčka v krátkém rozhovoru…


Davide, jak jsi přišel k divadlu a kde jsi s ním začínal?

K divadlu jsem přišel v 7. třídě, když jsem zjistil, že herectví se dá naučit. Začínal jsem v Chrudimi. V ZUŠ a hráli jsme v divadle Karla Pippicha.

Co tě vedlo k tomu (jak to vzniklo), že jsi u nás v Uherském Hradišti?

V lednu jsem se rozhodl, že na vysokou školu vlastně nechci, ačkoliv jsem dělal přijímačky na tři vysoké herecké školy včetně muzikálu. Napsal jsem si do divadel. Jediné divadlo, které mi odepsalo, bylo právě Slovácké divadlo. To nejlepší, které napsat mohlo... Pozval jsem pana ředitele na konzervatoř, aby si mě prozkoušel a splnil jsem vše, co potřeboval!

Už jsi stihl převzít roli Noha plameňáka za Jana Horáka v pohádce Jak neuvařit hlavu naměkko. Bylo to vlastně už před prázdninami. Jak to šlo? Hrál jsi už před hradišťskými diváky? Kdy se před ně postavíš zase?

„Nohu“ už mám převzatou, ale ještě jsem před nikým v Hradišti nehrál, hrozně se na to těším, diváci Slováckého divadla jsou vyhlášení po celé republice! Na převzetí role v pohádce jsem měl jenom dvě zkoušky a kupodivu stačily, všichni mi hrozně moc pomáhali. Vážím si toho, byli na mě moc hodní! Je to celkem složitá pohádka a bál jsem se, že se budu ztrácet, ale vůbec. Hrozně mě to baví. Jenom kdyby nebylo v kostýmu takové vedro! Snad v zimě bude lépe. Před diváky se poprvé postavím v předpremiéře Dobře placené procházky, která bude příští týden.

Jakou svoji vlastní první roli ve Slováckém divadle budeš zkoušet?

Moje vlastní role jsou právě v muzikálu DPP (Dobře placená procházka, pozn. red.), hraji Pošťačku, Anděla a Vizážistu...

S čím přicházíš? Co očekáváš od svého prvního hereckého angažmá?

Přicházím s velkým očekáváním, nadšením a odvahou. Očekávám neočekávané!

Jakou absolventskou rolí jsi končil studium na Konzervatoři v Brně?
Končil jsem rolí Mlynáře Gilberta Horna ve hře Nože ve slepicích.

Davide, přeju ti, aby se ti u nás líbilo a splnila se ti tvá nejen herecká přání...