Nové Pohádkové předplatné v prodeji

Slovácké divadlo po loňském velkém zájmu diváků i na následující divadelní sezónu připravilo nové Pohádkové předplatné. "Malí i velcí diváci můžou zhlédnout představení loutková, muzikálová, lehce ulítlá i klasická, takže je se na co těšit," láká manažerka divadla Jitka Honsová...

I letos se můžete těšit na čtyři pohádkové tituly, které do Slováckého divadla přivezou tři divadla a jeden zahrají i herci Slováckého divadla pod Uměleckou agenturou Pierrot. Letos však přicházíme s další novinkou. "V loňském roce jsme zaznamenali velký divácký zájem, který jsme nebyli schopni zcela uspokojit, a proto jsme v letošním roce dospěli k rozhodnutí, že pohádku nabídneme ve dvou časech, a to ve 14 a v 17 hodin," říká manažerka divadla Jitka Honsová. 

Prodej Pohádkového předplatného bude zahájen na Mezinárodní den dětí, tedy ve čtvrtek 1. června, a můžete jej zakoupit osobně v pokladně Slováckého divadla, nebo online na našich webových stránkách. Cena Pohádkového předplatného je stejně jako loni 400 Kč pro jednu osobu. Vstupenky na jednotlivá pohádková představení bude samozřejmě možné zakoupit i později během sezóny, a to za 150 Kč. 


Jaké tituly předplatné nabídne?

Pohádka o nevyřáděném dědečkovi
Pohádkovou grotesku o stáří, policii, vesmíru, sněhu a radosti ze života napsala spisovatelka Alena Kastnerová a zdramatizoval ji režisér Jiří Jelínek a vypráví o jednom docela obyčejném dědečkovi, který si poklidně žil ve své chaloupce, pil tureckou kávu s rumem, čural na hnůj a nic mu nescházelo. Až do chvíle, kdy ho hodná snacha přestěhovala, prý pro jeho dobro, z venkova k nim do městského paneláku. V tom okamžiku se z něj stal dědeček neobyčejný, který celé městečko obrátil vzhůru nohama. V té panelákové šedi se totiž cítil tak nějak… nevyřáděný. A tak si vzpomněl na své dětství a začal dělat všechno to, co tak rád dělával jako malý kluk - sáňkovat na aktovce, hrabat se na smetišti, pouštět vánoční kapry zpátky do řeky, chodit v noci na hřbitov a podobně. Akorát že každá jeho akce nabrala trochu nečekaný spád… Co se stane, když vás na stará kolena popadne obrovská chuť "SI POŘÁDNĚ ZAŘÁDIT"? To se dozvíte v pohádce Národního divadla Brno.

Pinocchio
Nesmrtelný Pinocchiův příběh, který bude jedinou pohádkou v předplatném v podání herců Slováckého divadla, už v roce 2010 nastudovala v Uherském Hradišti režisérka Zoja Mikotová. Nyní se známá a oblíbená pohádka, kterou divadlo s úspěchem uvádělo téměř dva roky, znovu vrátí, tentokrát pod Uměleckou agenturou Pierrot. Příběh vypráví, jak z obyčejného polena vyřezal řezbář Geppetto dřevěného panáčka a pojmenoval ho Pinocchio. Poleno však nebylo tak obyčejné - v rukou Geppetta oživlo a Geppetto se stal Pinochiovi otcem. Panáček s dlouhým nosem je ale velmi zlobivý a neposlušný syn. Svému tatínkovi přinese spoustu trápení a sám zažije mnohá dobrodružství na své cestě za poznáním dobra a zla na světě... Nesmrtelný Pinocchiův příběh okouzlí všechny děti i jejich rodiče - krásná pohádka o tom, že sny se mohou stát skutečností, pokud si to opravdu přejeme...

Kocourek Modroočko
Kdo by neznal kocourka Modroočka z oblíbené dětské knížky spisovatele a přírodovědce Josefa Koláře Z deníku kocoura Modroočka? Na začátku je to roztomilé kotě, které si po vypuštění z mateřského pelíšku zvědavě a někdy trošku nemotorně osahává svět a hledá v něm své místo. Seznámí se se zkušenější Zelenoočkou, přátelským, ale poněkud sebestředným Zrzundou, protřelým a trochu nebezpečným Natrhouškem… postupně vyroste v dospělého kočíčího mládence, zamiluje se do kočičky Kiki a stane se šťastným tatínkem. Modroočkovy příběhy baví už několikátou generaci malých čtenářů. Třináct let po vydání knížky se zrodila její divadelní podoba s krásnými písněmi Marka Ebena. Příběhy kočičího kluka a jiných chlupatých čtvernožců v muzikálové pohádce pro celou rodinu do Slováckého divadla přiveze Divadlo loutek Ostrava.

Český Honza
Po roce se do Slováckého divadla vrátí Loutkové divadlo Lokvar, aby divákům představilo novou pohádku dramatika Víta Peřiny s názvem Český Honza. Nový text o Honzovi napsal dramatik na motivy známých českých pohádek o českém Honzovi. Vítkův Honza však není hloupý, ale hodný. Spíš tedy „neroz-hodný“. Český Honza je loutková pohádka, která začíná na peci a končí královskou svatbou. Povede se Honzovi rozhoupat a vyzrát na čerty, draka a loupežníka? A vybrat si tu správnou nevěstu? Nejen na tyto otázky budou herci divadla Lokvar společně s dětmi hledat odpovědi.