Novou sezónu odstartují už v sobotu Dva úplně nazí muži!

Absurdní komedie francouzského dramatika Sébastiena Thiéryho Dva úplně nazí muži odstartuje už tuto sobotu 12. ledna novou divadelní sezónu! Režie se ujal Lukáš Kopecký a těšit se můžete na Tomáše Šulaje, Pavla Šupinu, Kláru Vojtkovou a Petru Staňkovou!

"Je to v podstatě situační, nebo chcete-li absurdní komedie. Čím víc jsem text četl, nacházel jsem si k němu vnitřní klíč. Tématem hry je krize současného muže, ale v tragikomickém pojetí. Hra tematizuje a pracuje vědomě s klišé a nekorektním humorem a je v ní i rovina šovinismu," uvedl režisér Lukáš Kopecký, který přichází letos do Slováckého divadla poprvé.

"Ve Slováckém divadle se mi zkouší báječně. Herci jsou hraví, chytlaví, na každou zkoušku připravení a nadto v dobrém rozpoložení. Ač se ještě teprve vzájemně poznáváme, nebrání nám to v efektivní práci. Dobrý pocit a dojem dostředivosti však mám ze všech, kdo se na vznikající inscenaci podílejí," doplnil.

Hra popisuje vtipnou zápletku, kdy se úspěšný pařížský právník a věrný manžel jednoho dne probudí nahý vedle svého podřízeného z advokátní kanceláře. A ten je rovněž nahý. Ani jeden z nich situaci nechápe. Posléze se děje zapojuje právníkova žena Catherine, která se náhle vrací domů, a také mladá žena lehkých mravů. Podaří se za této konstelace ubránit jejich pětadvacet let trvající manželství? A může se to povést, když Catherine objeví svého manžela a jeho kolegu nahé podruhé?

V hlavních rolích se představí Tomáš Šulaj jako majitel advokátní kanceláře Kramer a nováček souboru Pavel Šupina, který ztvární jeho podřízeného Priouxe. V roli Kramerovy ženy Catherine se můžete těšit na Kláru Vojtkovou, mladou ženu lehkých mravů si zahraje Petra Staňková.

"Myslím, že to bude velká legrace. Já tu hru znal už dřív, a musím říct, že jsem se už dlouho při obyčejném čtení, tak dobře nebavil, jako u nahých mužů. Myslím si, že je skvěle napsaná, a v kombinaci s lechtivým tématem a nahotou na jevišti by to mohl být dobrý start do nového roku. Pokud se vše podaří, tak jak chceme, tak se mají diváci na co těšit," uvedl herec Tomáš Šulaj.

Dva úplně nahé muže uvedeme v překladu Kateřiny Neveu. Hudbu složil Mario Buzzi a scénografie se ujala Veronika Watzková. Choreografii vytvoří Pavol Seriš, který v minulé sezóně se Slováckým divadlem pohybově spolupracoval na dramatu Karoliny Světlé Kříž u potoka

Rozhovor se dvěma hlavními protagonisty komedie, Tomášem Šulajem a Pavlem Šupinou, si můžete přečíst už zítra v novém čísle divadelního dvouměsíčníku Časopis, který vychází jako příloha Slováckého deníku a bude k dispozici zdarma i přímo v divadle!