O čem je Kniha o hřbitově, kterou v sobotu čeká premiéra?

Slovenský bestseller Kniha o hřbitově, který je s počtem devíti překladů jedním z nejpřekládanějších slovenských knih, zdramatizovali speciálně pro Slovácké divadlo režisér Jakub Maceček a dramaturg Vladimír Fekar.

„Samko je mentálně velmi prostý, je mu čtyřiačtyřicet a je v invalidním důchodu. Celý život tahá vozík plný kartonů do sběrny. Až jednoho dne mu Gusta Rúhe, místní opilec-věštec, předpoví, že napíše knihu o hřbitově. Samko věštbu chápe jako povinnost, a tak píše a svým neodolatelným groteskním způsobem komentuje osudy vlastního života, života své rodiny i města,“ prozrazuje o novince dramaturg Vladimír Fekar.

Samko neumí rozpoznat, co je dobré a co špatné, zato naprosto neomylně rozeznává, co je povinné a co zakázané. „Román Samko Tále: Kniha o hřbitově dobyl literární svět. Pro svůj neotřelý, hravý a vynalézavý jazyk, pro objevení hrdiny, který je rafinovanou metaforou i našich vlastních slabostí, nebezpečí, že mnohdy ve jménu dobrých pohnutek můžeme hloupě posloužit špatné věci,“ uzavírá Fekar.

Inscenace Kniha o hřbitově bude mít premiéru už tuto sobotu - 30. dubna od 19.00 hod. Vstupenky na veřejnou generální zkoušku, která proběhne o den dříve, tedy v pátek 29. dubna od 10.00 hod., jsou stále v prodeji. Rezervovat je můžete ZDE...