Oblíbený muzikál Pokrevní bratři čekají poslední dvě reprízy

Oblíbený muzikál Slováckého divadla Pokrevní bratři končí. "Končí nám autorská práva, takže v říjnu a listopadu jsou v plánu poslední dvě reprízy. Na obě jsou zatím vstupenky k dispozici," uvedla manažerka divadla Jitka Honsová s tím, že v příštím roce se diváci mohou těšit na zbrusu nový muzikálový kus, kterým bude slavný americký muzikál Chicago.

Úspěšný kus se držel na repertoáru dva a půl roku a na svém kontě bude mít v říjnu už padesát repríz. Společně s komedií 1+2=6 (Jeden a dvě je šest) a muzikálem Donaha! patřil k nejúspěšnějším titulům uherskohradišťské scény. Poprvé Slovácké divadlo muzikál uvedlo v roce 2001 v režii Radka Balaše a na tehdejší uvedení protagonisté i diváci nadšeně vzpomínají. Po patnácti letech se rozhodlo divadlo k oblíbenému titulu vrátit a zařadilo jej do repertoáru opět v režii Radka Balaše a s exkluzivním hostem Yvettou Blanarovičovou.

Dvojčata Mickeyho a Eddiho stejně jako před patnácti lety ztvárnili v Pokrevních bratrech Tomáš Šulaj a David Vaculík. Původní obsazení doplnil Zdeněk Trčálek v roli Sammyho. "Pokrevní bratři jsou moje srdcová záležitost. Vrátit se po patnácti letech byl zvláštní pocit, ale současně to bylo moc pohodlné. V podstatě jsme všechno měli hotové. A to, co se nám tenkrát nepovedlo, jsme měli možnost napravit," uvedl herec David Vaculík.

Diváci v muzikálu zhlédli patnáct velkých muzikálových čísel, herci se museli naučit 157 stran textu, výtvarnice Jolana Schofield Izbická navrhla 129 kostýmů a osvětlovač provedl při představení 285 světelných změn.

Vstupenky na obě představení si můžete rezervovat přímo v sekci program.