Obsaď řadu s Nájemníky - Tři otázky pro Alžbětu Kynclovou - Přidáváme mimořádnou reprízu v červnu

Týdeník DOBRÝ DEN S KURÝREM pokračuje i v dnešním vydání v soutěži „Obsaď řadu s Nájemníky“. Tentokrát přináší otázku „Kolik čtenářů se již do hry přihlásilo?“ Tři z těch, kteří správně odpoví, dostanou vstupenku na uzavřenou divadelní zkoušku ve čtvrtek 6. června od 10.00 hodin. Zájem diváků o Nájemníky je tak veliký, že přidáváme (mimo předplatné) mimořádnou reprízu na čtvrtek 27. 6. od 19.00 hodin. Na Tři otázky dnes odpovídá Alžběta Kynclová

Co se vám honilo hlavou při prvním čtení komedie Nájemníci?
Že je to dost vtipně zamotaná hra, plná nesmyslů a lží, které si vymýšlejí jen děti.

Prozradíte, jakou postavu budete hrát?
Hraji Sally Chessingtonovou, zaměstnankyni Rodinného krizového centra. Je to postava, která má určité poslání a snaží se co nejcitlivěji pomoci, bohužel však pomůže jen vše zamotat. Je to takový ten typ neodbytné dobračky, které máte po chvíli plné zuby. Někdy totiž přílišná dobrota škodí!

Stalo se vám někdy, že jste se zamotala  do vlastních lží natolik, že jste nevěděla, jak z toho ven?
Během studií herectví na JAMU jsme zkoušeli herecké etudy na nic netušící Brňany. V „šalině“ jsem se odloučila od skupiny spolužáků a volala jsem: „Pomoc, ti chlapi mě obtěžují.“ Pod ochranný plášť mě vzali mladíci, kteří se vydali na mé spolužáky. Ti se samozřejmě se začali omlouvat a říkali, že je to jen legrace. Moji rytíři se na mě otočili, jestli je to pravda, ale zastihli mě v ustrašeném klubíčku, takže to je ještě víc popudilo. V tu chvíli jsme dojeli do stanice a já i spolužáci jsme vyběhli ven a smáli se a dělali opičky na mé ochranitele. Vydala jsem se pěšky na koleje. Nejprve jsem potkala úchyla, který se mi odhalil, potom u mě zastavilo auto a řidič mi dělal nemravné návrhy a nakonec jsem se dostala ke skupince výrostků, kteří mě vzali mezi sebe a nechtěli mě pustit. Prostě kdo se lží zachází, s ní také schází.


Ze zákulisí Nájemníků

-
Divadelní rekvizitářka připravuje do komedie na tři desítky rekvizit, mezi nimi je i figurína, která má stejné rozměry, jako herec Pavel Hromádka. Nikdo nechce prozradit, k čemu přesně má sloužit.

- V krejčovně Slováckého divadla se šije jedenáct kostýmů. Nejkurióznější bude mít na sobě herec David Vaculík, a to v situaci, kdy spadne ze střechy.

- Režisér Zdeněk Dušek uspořádal pro herce speciální projekci, na které promítal nejúspěšnější scénky ze slavných televizních sitcomů. „Budu rád, když tohle dokážete,“ vyzval divadelníky.

- Nejvíce zmatená bude postava, kterou hraje Alžběta Kynclová. Od začátku si bude myslet, že jeden z Nájejmníků je mrtvý a ten jí přitom několikrát potká ve velmi prekérních situacích.

- Kvůli velkému zájmu diváků přidáváme na červnový program mimořádnou reprízu Nájemníků navíc. Lístky jsou v pokladně divadla nebo je zakupte online v sekci E-VSTUPENKY.